mansream trip 13

מןסטרים מטייל – יין ובשר ברמת הגולן

בשיתוף

מאת: מערכת MenStream

האביב הוא הזמן האידאלי לעלות אל רמת הגולן. מזג האוויר נעים והגולן כולו עטוי מרבדים ירוקים, רגע לפני שיגיע חום הקיץ שיצרוב ויצהיב את השדות. לקחנו לעצמנו את מרצדס C350e ההיברידית ועלינו לגולן לטיול המשלב יין איכותי, בשר משובח והרבה ירוק בעיניים.

המסלול

יצאנו מאזור המרכז ונסענו דרך כביש 6 לכיוון צפון ומשם דרך כביש 77 עד לטבריה. מטבריה ניסע דרומה עד שנתחבר אל כביש 98 במבוא חמה  – אזור משולש הגבולות. זהו אזור בעל נוף מרהיב, אך עם כביש צר ומפותל העולה לגולן, לכן יש לנהוג הזהירות ובתשומת לב. לאחר מכן כביש 98 חוצה את הרמה ויוביל אותנו לתחנות בטיול.

המכונית

בת הלוויה שלנו לטיול הייתה מרצדס C350e. מדובר בגרסה ההיברידית של מרצדס C קלאס המוכרת, המביאה איתה את טכנולוגיית ה-PHEV המתקדמת ביותר במכוניות היברידיות כיום. טכנולוגיה זו מאפשרת להטעין את סוללות המכונית משקע בייתי מותאם או מתחנות טעינה ייעודיות, ובכך ליהנות מטווח נסיעה של כ-35 ק”מ באמצעות אנרגיה חשמלית בלבד – אידאלי לתנועה עירונית יום-יומית עם פליטת מזהמים אפסית.

מרצדס C350e היא אמנם מכונית ידידותית לסביבה, עם אופי המשתלב היטב בנופים הירוקים של הרמה בעונה זו של השנה, אך היא מאפשרת גם ביצועים נאותים וספורטיביים הודות להספק משולב של 279 כ”ס המתקבל בזכות מנוע הטורבו הלוקח על עצמו את עיקר משימת ההנעה מחוץ לעיר. ל-C350e מערכת מתלים אקטיבית עם מספר מצבי פעולה, המאפשרים לספק נוחות נסיעה גבוה בנסיעה נינוחה, אך להיות מוצקים מספיק במצב הספורטיבי לנהיגה מאתגרת.

מרסדס

יחד עם רמת אבזור גבוהה במיוחד ואיכות מוקפדת בתא הנוסעים ה-C קלאס ההיברידית הופכת להיות הגרסה המועדפת במשפחת הפרימיום של מרצדס. ה-C350e המצליחה לשלב באופן ייחודי בין טכנולוגיית הייטק, ביצועים ברמה גבוהה, ידידותיות לסביבה ואיות הנביעה המוכרת של מרצדס.

תחנה ראשונה: יקב שאטו גולן – מושב אליעד

בכביש 98 נפנה שמאלה לכיוון אליעד ושם לאחר כמה מאות מטרים נגיע עם השילוט ליקב שאטו גולן. היקב הוקם בשנת 1996 על ידי משפחת ריביק ממושב אלעד שהחלה לשתול את כרמי הגפנים שלה, ולאחר שלוש שנים החלו לייצר את הבקבוקים שלהם. כיום היקב המוגדר כיקב בוטיק הוא בעל יכולת יצור של כ-10 אלף בקבוקים בשנה, שאת רובם המכריע של הענבים בהם משתמש היקב מגודלים ומטופחים ברמת הגולן במיוחד עבורו. הבציר נעשה באופן ידני וברוב המקרים ללא שימוש בשמרים, שתהליך היישון בחביות עץ אלון צרפתי נעשה בין 3 חודשים לשנה וחצי בהתאם לסוג היין.
mansream trip 15
בביקור ביקב התרשמנו מהמבנה הייחודי בו מיוצר ומאוכסן היין, וזכינו גם לטעום מהמגוון המרשים של היינות המיוצרים בו מיין “גשם ורוד” הקליל והנעים, דרך “הסירה” שהוא היין העיקרי של היקב ועד ל”אליעד” הארומטי ומלא הנוכחות. מרכז המבקרים של היקב פתוח גם בשבתות, מה שמרמז שהוא אינו כשר. רצוי מאד לתאם את הביקור מראש. עלות הביקור: 35 שקלים לאדם.
שאטו גולן 04-6600026

תחנה שנייה: מסעדת הבוקרים – מרום גולן

חזרה אל כביש 98 לכיוון צפון תוביל אותנו כעבור כחצי שעה של נסיעה רגועה אל קיבוץ מרום גולן. אחרי טעימות היין שפתחו את התיאבון התמקמנו במסעדת הבוקרים הידועה, אשר נפתחה כבר בשנת 1989. המסעדה הצמודה למרכז התיירות של מרום גולן מעוצבת כבקתת עץ גדולה, כשלאחרונה עברה מתיחת פנים עם מספר שינויים, כולל שף ותפריט מעודכן.
איש עם סטייקכמיטב המסורת של המסעדה, היא עושה שימוש בבשרים שהגיעו מעדרים הגדלים ברמת הגולן אשר עברו תהליך ויישון ייחודי על ידי צוות המסעדה. תפריט המסעדה מציע מגוון רחב של סוגי נתחים, אנחנו בחרנו אחרי המנות הראשונות הקלילות והמוקפדות (קרפצ’יו סינטה סטנדרטי ונתח אסאדו מעושן על מצע דלעת בסילאן) בנתח סינטה 300 גרם מדיום שהיה עשוי בדייקנות, לצד תוספת קלאסיות של תפוחי אדמה צלויים.
mansream trip 06
אחרי טעימות יין וארוחת בשרים ערבים לחך יש מי שהעייפות תיפול עליו, לכן כדאי לדעת שמסעדת הבוקרים צמודה לחדרי האירוח של מרום גולן, מה שיכול להשלים את חווית הטיול – כשמסעדה משמשת כחדר האוכל של בית ההארחה.
מסעדת הבוקרים – 053-9443658 – כשר