3 קטגוריות עיקריות למקררי יין – מהן ואיך בוחרים בסוג המתאים?

בשנים האחרונות מקררי יין הפכו לפתרון אחסון פופולרי עבור בקבוקי יין מכיוון שהם חסכוניים, יכולים לאחסן מספר סביר של בקבוקים ומגיעים במספר עיצובים, דגמים ותכונות להתאמה אישית. מקררי יין מציעים יתרונות הדומים בבסיסם ליתרונותיו של מרתף היין המסורתי. הם שומרים על טמפרטורה קרירה באופן יציב, ולרבים יש דלתות זכוכית כפולות או עמידות בפני קרני UV, כדי להגן על היין מקרני ה- UV שעשויות להזיק לו. על ידי אחסון היין במקרר יין, היין שלכם יתיישן בסביבתו האידיאלית ויקבל את הטעמים והניחוחות שיועדו לו. בלבו של מקרר היין נמצאת מערכת קירור שאחראית על יצירה ושמירת הסביבה האידיאלית ליין. ישנם שני סוגים שונים של מערכות קירור: מערכת קירור טרמו אלקטרית ומדחס. שתי המערכות יעילות בקירור, אם כי יש ביניהן הבדלים בולטים. בנוסף ניתן להבחין בין מקררים עצמאייםstand) alone), לבין מקררים מובנים (Built in). אנו נעזור לכם להכיר את ההבדלים, כדי שתגיעו להחלטות המושכלות ביותר.

מקררי יין טרמו אלקטריים

אלו מקררי יין ביתיים, קטנים ושקטים שעושים את העבודה. ישנם סוגים שונים המתאימים לאחסון 12, 16 ו- 28 בקבוקים, עם מדפי עץ ומתכת.

מקררי יין טרמו אלקטריים מציעים לכם כמה יתרונות:

  • שקט – פעולתם הרבה יותר שקטה עם פחות רעש מהמאווררים. מה גם שהם משתמשים בפחות חלקים דינמיים.
  • התקנה קלה – מקררי יין עצמאיים לרוב, כך שכדי הפעיל אותם, כל שעליכם לעשות הוא לחבר אותם לחשמל.
  • מחיר משתלם – בהשוואה למקררי יין הפועלים על מדחס, מקררי יין טרמו אלקטריים עולים פחות.
  • חסכון באנרגיה – הם צורכים הרבה פחות חשמל ממקרים עם מדחס, ולכן הרבה יותר ידידותיים לסביבה ולכיס.
  • פחות רעידות – מקררי יין טרמו אלקטרי רועדים פחות לעומת מקררים על מדחס, רטט מינימלי הוא תנאי אידיאלי לאחסון יין.

מקררי יין מדחס stand alone

מקררי יין עם מדחס חזקים יותר מהמקררים הטרמו-אלקטריים והם יכולים לייצר טמפרטורה יציבה בין 4 ל- 18 מעלות. היחידות העצמאיות (stand alone) יכולות לאחסן 23, 50 – 100 בקבוקים והם זמינים עם מדפים מעץ או ממתכת.

מקררי יין עם מדחס גם לא חפים מיתרונות:

הם חזקים – למקררי יין עם מדחס יש הרבה יותר כוח. הם יכולים להגיע לטמפרטורות נמוכות יותר ביעילות רבה יותר וגם לשמור עליהן לאורך זמן.

הם יכולים להתמודד עם קיבולת גדולה יותר של בקבוקים – ככל שיחידת הקירור גדולה יותר, כך גדל הסיכוי שהיא תופעל על ידי מדחס.

הם שומרים על טמפרטורה יציבה – לא משנה היכן אתם בוחרים למקם אותם, הטמפרטורה בתוכם תישאר יציבה ללא כל קשר לטמפרטורה בחוץ.

כיום ישנם מדחסים מתקדמים אשר מאפשרים חיסכון באנרגיה – כמו למשל מדחסים שיכולים לשנות את כושר הקירור והטמפרטורה בהתאם לצורך.

מקרר יין

מקררי יין מדחס בילט אין

מקררי יין מדחס מובנים אשר מתאימים להצבה בתוך נישה, מתחת לשיש או בתוך ארון. למקררים אלו יש אוורור קדמי תחתון, מה שמאפשר לאוויר לצאת מחלקה הקדמי של יחידת הקירור. לכן ניתן לסגור אותם מהצדדים ומאחור בתוך נישה סגורה. רמת הגימור של המקררים הנמצאים בקטגוריה זו היא הגבוהה ביותר. בנוסף, המדפים שלהם מורכבים על מסילות ונשלפים בצורה איכותית. בסדרה זו ניתן למצוא גם מקררים עם 2 אזורי קירור שמאפשרים לשמור על טמפרטורה אידיאלית עבור סוגים שונים של יינות, לרבות לשמור על יין לבן ישירות בטמפרטורת הגשה. מבחינת שימור, גם יין אדום וגם יין לבן ניתן לשמר בטמפרטורה הנעה בין 15ל- 18 מעלות.

מקררי יין בילט אין מציעים לכם יתרון גם מבחינה אסתטית. הם משתלבים במטבח באופן מובנה כך שאינכם צריכים למצוא מקום ליחידה עצמאית.

מה ההבדל בין מדפי מתכת למדפי עץ?

למקררי יין יש תכונות שונות ומגוונות, תכונות אלו גם מבדילות ביניהם, משפיעות על נוחות השימוש כמו גם על ביצועיו של המקרר. עם זאת ההבדל בין מדפי עץ למדפי מתכת אסתטי בלבד, היין כלל לא מרגיש בהבדל…

חברת Winebar מקררי יין מייבאת ומובילה את תחום מקררי יין כבר 15 שנה. אנו נשמח לעזור לכם לבחור את מקרר היין האידיאלי לצרכים שלכם. לפרטים נוספים על הדגמים השונים צרו אתנו קשר. עד אז… לחיים!