ביופור תכשירי קוסמטיקה

כיצד תשמרו על עור מטופח בקיץ

 

מאת: סמדר שני Smadar Shani

רונית שגב ביולוגית וחוקרת עור MA Bsc התמחתה והשתלמה בפיתוח תכשירים מקצועיים לטיפול עור הפנים.הקימה את מותג הקוסמטיקה ביופור בהמשך לשנים ארוכות של חקר התנהגות העור ומשווקת אותם רק באמצעות קוסמטיקאיות שעברו הכשרה מיוחדת.

תכשירי קוסמטיקה ביופורלקראת הקיץ שבפתח ואיתו המסיבות, האירועים, החתונות.. אנו רוצים להיראות במיטבנו שזופים וקורנים, אבל בפועל אותה שמש גם אחראית ל80% לנזקים ולסימני הגיל! רונית שגב שיתפה אותנו במידע מקצועי וטיפים כיצד ליהנות מעור מטופח גם בקיץ.
רונית שגב ביופור

האם זה נכון? שאלנו את רונית שגב MA Bsc ביולוגית ומפתחת תכשירים לעור “הנזקים שגורמת השמש לעור הם משמעותיים ונראים לעין. יש הבדלים ברורים בין המראה של אנשים ששהו הרבה בשמש, לבין כאלה שלא. בין אנשים שגדלו בארצות עם אקלים קר לבין כאלה שגדלו כאן, למשל. כשמסתכלים מבעד למיקרוסקופ בעורות של אנשים ששהו הרבה בשמש, גם כשהם בגילאי 28-35 – כלומר גיל צעיר יחסית, אפשר כבר לראות שינויים במבנה העור, שבעוד מספר שנים יביאו להופעה מוקדמת יותר של סימני הגיל”.

אז מה, לוותר על הים? הבריכה? ומה עם הנופש שתוכנן לאוגוסט? “לוותר זו גזירה קשה, עדיף שאתן עצות שניתן ליישם אתן”, אומרת שגב. “אחרת, כל חובבי הים יוותרו מראש ויחליטו להמתין עד לחורף עם תיקון נזקי הקיץ. וחבל: ניתן לצמצם נזקים ואפילו לשפר את מצב העור בקיץ. כמו ברוב הדברים בחיים, זה לא “הכל או לא כלום”. נכון, מי שיוותר על הים בשעות החמות וככלל ישמור על עורו מחשיפות ממושכות לשמש יהנה מעור יפה יותר. בריא, צעיר למראה, עם פחות סימני גיל עכשיו ובהמשך הדרך. השמש גורמת לכתמי עור, ולהחמרת כתמים קיימים. היא מביאה לשינויים באיכות העור שיתבטאו בקמטוטים, מראה עייף יותר, בהמשך הדרך התפתחות של קמטים, מראה מחוספס יותר ולא אחיד, ועוד. צעירים רבים חשים ש”הנה, עם כל השעות שלי בים העור שלי נראה בסדר גמור”, אבל לעיתים השינוי מגיע בזמן קצר, כאילו התבשל כמה שנים מתחת לעור ו”פתאום” עכשיו גם רואים אותו מבחוץ. בין אם זה קורה בהדרגה ובין אם זה קורה תוך זמן קצר, לא נעים לראות את הפנים שלנו בגרסה הבוגרת יותר שלהן. ולכן, כדאי לעשות – כל אחת בגבולות היכולת שלה – את המקסימום כדי לשמור על מראה פנים רענן ויפה, למרות החשיפה לשמש. והבשורות הטובות הן, שזה תמיד אפשרי”.

ביופור תכשירי קוסמטיקהאיך נוכל לשמור על העור יחד עם החשיפה לשמש? “ראשית, אם כבר הולכים לים או לבריכה, כדאי למזער נזקים. השעות החמות  יותר עם קרינת השמש הישירה יותר הן בין 10:00-16:00. אפשר להשתדל לשהות בים/בריכה לפני כן או אחרי כן. בכל מקרה, מומלץ להשתמש במסנן קרינה יעיל עם 30SPF  ולא פחות. עם היציאה מהמים, יש לחדש את המריחה. לשהות עד כמה שניתן בצל, להשתמש במשקפי שמש וכובע רחב שוליים. אגב, השימוש במכונת שיזוף איננו בטוח יותר מהשיזוף בשמש. לעיתים הוא מסוכן יותר”. ולמי שרוצה ליהנות ממראה שזוף ללא הסיכונים של שהייה בשמש, ישנו טיפול הנקרא שיזוף בהתזה. המדובר על התזת פיגמנט על כל אזורי הגוף. “ויש את הנושא של טיפוח המותאם לעונת הקיץ, שהוא – יחד עם ההגנה על העור מהשמש – יבטיחו מכסימום שמירה על עור יפה”.

איזה טיפוח מתאים לקיץ? “בואי נדבר רגע על כתמי עור”, אומרת שגב. יש טיפוסי עור שהם אופייניים לארץ, כתוצאה ממיזוג הגלויות ונישואי תערובת. כלומר, אנשים שנולדו להורים שאחד מהם כהה עור ושני בהיר. חלק גדול מהם, הנו בעל גוון עור שהיית מגדירה כבהיר יחסית, אבל יש להם נטיה מוגברת לפתח פיגמנטציה כתוצאה מכל מיני גורמים. מחשיפה לשמש, מנטילת גלולות למניעת הריון, או שימוש בהתקן תוך רחמי, מגירויים שונים לעור, מטיפולי פוריות ועוד. בקיץ הנטיה הזאת תתגבר. אנשים כאלה, יכולים להשתמש בעונה החמה בתכשיר המכיל מרכיבים מדכאי יצור פיגמנט. סוג כזה של תכשיר ניתן לשימוש גם באנשים שנחשפים רבות לשמש. והוא יצמצם נזקים במידה ויימרח פעם עד פעמיים ביום. הוא לא יבהיר כתמים קיימים, כיוון שאופן הטיפול בכתמים קיימים מצריך מרכיבים מקלפי עור. מרכיבים כאלה מחייבים זהירות מחשיפה ממושכת לשמש. אבל הוא בהחלט יסייע בטיפול בכתמים. אחד המובילים הוא סקין טון מבית ביופור. מה שחשוב עוד, הוא שגם המרכיבים המקלפים – ניתנים לשימוש בקיץ באופן שימוש שונה וזהיר יותר, מעודן יותר. התוצאות שהם ייתנו באופן שימוש כזה אינן מהירות כמו בטיפול הרגיל, אבל העור כן ישתפר במראהו”.

תני דוגמה לשימוש עדין כזה.. “למשל, שימוש בתכשיר עם ריכוז עדין יותר של מרכיבים מקלפים, פעמיים/שלוש בשבוע” אומרת שגב. “או שימוש בתכשיר בריכוז פחות עדין אך בימי ראשון ושני בלבד, במידה והולכים לים יום אחד בשבוע – בשבת. אבל אלה רק שתי דוגמאות מיני רבות, וחשוב מאד לא לקבל החלטות כאלה לבד. כי כל אחת היא עולם ומלואו – הרבה נתונים הקשורים בה, בעור שלה וברמת החשיפה שלה צריכים להילקח בחשבון. שימוש לא נכון במרכיבי טיפוח מסוימים, ודווקא אלה היעילים יותר, יכול להביא יותר נזק מתועלת.  מי שיכולה לקבוע תוכנית טיפול נכונה לקיץ היא הקוסמטיקאית, עם ההכשרה והידע שיש לה. הקוסמטיקאית לומדת לעומק את עור המטופלת שלה, את סדר היום שלה ורמת החשיפה לשמש ומתאימה לה ספציפית את אופן הטיפול. זהו אופן טיפול מדויק, המתאים רק לה. אני עוקבת מקרוב מעל עשור אחר מאות אלפי מטופלים. זוהי אוכלוסיית המחקר שלי. אני רואה את השינוי בעור באנשים שמקפידים על הטיפוח הנכון, לעומת כאלה ש”מנחשים”, או כאלה שלא מטפחים את עורם כלל. הטיפוח הנכון יכול “להעיר את העור לחיים” ולהביא אותו למראה הרבה יותר בריא, צעיר ויפה”.

ישנם חומרי אנטי אייג’ינג וחידוש העור, שאינם “הולכים ביחד” עם הרבה שמש. למשל: מוצרים המכילים חומצות הידרוקסי מ-9% ומעלה, או רטינול מ-1% ומעלה. אלה הם המרכיבים החזקים יותר, אלה שנותנים את אפקט החידוש הבולט יותר. שימוש בהם וחשיפה ממושכת לשמש יכול להביא לכוויות, לגרד ואדמומיות, ולפיגמנטציה. המרכיבים האלה מבצעים סוג של פילינג, המוריד שכבות שהגנו על העור מקרני השמש. ולכן העור, בתקופת השימוש במרכיבים האלה, יותר פגיע. זה לא אומר שאין להשתמש במרכיבים האלה בכלל, אבל צריך לעשות זאת בצורה זהירה ובטוחה כדי לא להשיג החמרה במצב העור במקום שיפור שלו. בד”כ ריכוזים כאלה מותאמים לעור ע”י קוסמטיקאית, כלומר הם כלולים במוצרים שנמכרים במכוני הקוסמטיקה. מוצרים מהסוג המרוכז והפעיל. כך שההתאמה המדויקת לכל אחת ופרוטוקול השימוש המדויק לכל אחת ניתנים ע”י אשת מקצוע.מי שנוטה לכתמי עור, לאמץ קרם הבהרה ללא מרכיבי מקלפים, שניתן למרוח גם בשעות היום ולמנוע התהוות כתמי עור.

נשים שחשופות שעות רבות מדי יום לשמש, ועדיין רוצות לשמור על עור מטופח, יכולות גם לאמץ קרם מחדש על בסיס פפטידים ביומימטיים. אלה הם מרכיבים שמחדשים את העור ללא גירוי או קלוף, ממצקים ומשפרים את תפקוד התאים ואת המראה החיצוני.מומלץ למרוח את קרם ההגנה לא רק על הפנים אלא גם על הצוואר והמחשוף. הם גם כן חשופים כל שעות היום לשמש, וצוברים את סימני הגיל באותו קצב לפחות.

האם סוג העור שלנו משתנה בין העונות? סוג העור נשאר זהה, כלומר אם הוא עור שמן הוא עדיין יישאר שמן בכל השנה, וכנ”ל לגבי העור הנורמלי, העור היבש והעור המעורב. מה שיכול להשתנות הוא רמת הלחות בעור. ישנם עורות שאנו קוראים להם “שמנים מיובשים”, כלומר העור מפריש הרבה שומן אבל עדיין רמת הלחות שבו נמוכה. כנ”ל לגבי העור הנורמלי והעור היבש – גם הם יכולים לסבול מרמת לחוות נמוכה. סוגי העור מוגדרים על פי רמת השומניות ולא על פי רמת הלחות. בין העונות, יש שינוי ברמת הלחות בעור. בחורף – רמת לחות נמוכה באוויר וכך גם יש אידוי מוגבר של מים מהעור ונוצר מצב של עור בעל לחות נמוכה יותר. בקיץ – רמת לחות גבוהה באוויר. כך שיש רק רמה נמוכה ביותר של אידוי מים מהעור החוצה ובימים מסוימים אף אין אידוי כלל. העור נותר רווי בלחות.

ביופור תכשירי קוסמטיקה

קרם ההגנה וחשיבותו: כמות נכבדת מסימני הגיל נעוצה בחשיפה ממושכת לשמש. אפילו חשיפה עם מקדם הגנה גבוה, משפיעה על התהוות סימני גיל. קל וחומר אם זה ללא קרם הגנה. אם אנו בים, או בחוץ באופן כללי, יש לחדש את קרם ההגנה בכל שעתיים כי הזיעה והפרשת החלב גורמות להפרדת החומר מן העור ואז היעילות פוחתת.

איך בוחרים בקוסמטיקאית הנכונה בנושא הזה? יש הרבה קוסמטיקאיות טובות, אבל התחום הספציפי של התאמת טיפול לימי הקיץ הוא תחום ידע נפרד, שצריך להשתלם בו. אני מרצה עליו וכתבתי עליו מאמרים מקצועיים. גם פיתחתי תכשירים מקצועיים לטיפול במצבים מיוחדים, חברת ביופור מוכרת את המוצרים שפיתחה רונית שגב באמצעות 3000 קוסמטיקאיות ברחבי הארץ, כל קוסמטיקאית עברה הכשרה בנושא ויודעת להתאים טיפול קיץ מקצועי, לצמצום נזקים ולשיפור הדרגתי במראה עור הפנים.

*לייעוץ חינם ניתן להתקשר למרכז המידע של ביופור

*לאיתור קוסמטיקאית ביופור מומלצת – זה גט ביוטי