עורך דין פלילי, עו"ד יעקב שקלאר,פליליסט, ייעוץ משפטי

עו”ד שקלר מספר על נשיא שופט שופטת

הכותב:  עו”ד יעקב שקלאר  מומחה למשפט פלילי על כל רבדיו. מרצה בפקולטות למשפטים ובהשתלמויות של לשכת עורכי הדין בנושאי עבודת הסנגור הפלילי.

בתיק של סחר בגראס, טענתי בפני השופט, שצריך לבטל את מעצר הבית של הלקוח שלי, כי גראס פחות מסוכן מאלכוהול וסיגריות, ולכן סחר בגראס לא מקיים עילת מעצר של מסוכנות. כראיה לדברי הבאתי את הראיון שנתן הנשיא אובמה לעיתון ניו יורקר, שם צוטט אומר שחלק גדול מחייו הבוגרים עישן גראס, והוא לא רואה בזה הרגל יותר מזיק מעישון סיגריות או שתיית אלכוהול ואף בירך את מדינת קולורדו על הלגליזציה של הקנאביס. השופט חייך אלי ואמר ״נו ותראה מה קרה אתו״. אז אמרתי לשופט בבדיחות הדעת: ״כבודו זה הכול בגלל הגראס, אם לא היה מעשן גראס, היה אובמה נהיה בלונדיני, מתגייר ועושה עלייה״. השופט צחק וביטל את מעצר הבית..

עו"ד יעקב שקלר,עורך דין פליליסט, עורך דין פלילי מוביל

יעקב שקלאר עורך דין פלילי- מומחה למשפט פלילי 

לעומת זאת, בתיק אחר, בו ייצגתי בחור צעיר שהתקוטט עם חברו הטוב, לאחר שגילה שבגד בו עם חברתו האהובה ונשלח לתסקיר מבחן, כתבה קצינת המבחן לחומרה, שהנאשם מעשן מידי פעם גראס עם חברים, ואינו רואה בכך כל פגם ומסרב לטיפול גמילה, ולכן אין היא באה בהמלצה טיפולית, ואינה ממליצה על אי הרשעה. בטיעון לעונש אמרתי לשופטת שגם אני, עו״ד בוגר ונורמטיבי, יש אומרים, לא רואה בזה ביג דיל, ושוב גייסתי לעזרתי את הנשיא ברק אובאמה, והצבעתי על העובדה, שעישון הגראס לא מנע ממנו לסיים את הרווארד בהצטיינות, להיות עורך הביטאון המשפטי היוקרתי בעולם, להיות עורך דין, סנאטור ומנהיג העולם החופשי. אמרתי שאובמה פשוט לא נתפס מעולם. אם היה נתפס בישראל, לא היה הופך לנשיא, ושאני מבקש מבית המשפט לא למנוע מהלקוח שלי להגשים את חלומו להיות במרוצת השנים- נשיא! השופטת לא ראתה את טיעוני בעין יפה וכתבה בגזר הדין שדברי היו בלתי מקובלים ובלתי ראויים והביעו זלזול בשלטון החוק! ואני רציתי לשאול את כבוד השופטת.. באמשלך, בחיים לא עישנת ג’וינט? אבל התאפקתי..