קרם הגנה

עור בריא – חכם בשמש

מאת: רותם אלתר

כאילו שלא מספיק שעור הפנים שלנו צריך לסבול גילוח (או לחלופין, שיער זקן סבוך) בא הקיץ ומביא איתו עוד יותר קשיים. חם, דביק, מזיע, הקיץ לא ידידותי במיוחד לעור שלנו. ובכל זאת, לא חייבים להכנע לחום יולי-אוגוסט. כך תשמרו על עור הפנים בקיץ – מדריך חכם בשמש.

קרם לחות איכותי יכול לעשות הבדל עצום במגע העור. הוא משמר את אלסטיות עור הפנים ומגן מהיובש הטיפוסי לישיבה אינסופית תחת מזגנים. ולא, זה ממש לא הקרם של הסבתא שלכם. חברות הקוסמטיקה מזמן גילו את הפוטנציאל הטמון בקהל הגברי והשיקו קרמים ייעודיים עם ריחות “גבריים”, או נטולי ריח, שיספקו לכם את כל הטוב וההזנה של קרם לחות ללא הריח של בת הזוג.

לה רוש פוזה משיק ג'ל הגנה מפני השמש למבוגרים בטכנולוגיה יחודית לעור רטוב המחיר 129 שח צילום מוטי פישביין (2)

לה רוש פוזה משיק ג’ל הגנה מפני השמש למבוגרים בטכנולוגיה יחודית לעור רטוב. המחיר 129 שח. צילום מוטי פישביין

ולא רק הריח – קרם לחות לגבר מגיע היום במרקמים שונים, רמות שמנוניות ורמות חומציות שונות, מה שאומר שתוכלו למצוא את הקרם המדוייק לעור שלכם. שמנוני, רגיש, עייף או יבש – הקרם הנכון ממתין לכם בחנויות הייעודיות. אל תהססו להתייעץ עם המוכרים.

ואם כבר קרם לחות, תמיד כדאי להעדיף כזה המכיל גם מקדם הגנה. תגידו שלום לשמנוניות המאוסה של מקדמי ההגנה המסורתיים – בקיץ הזה בחרו בקרם לחות משולב מקדם הגנה, במרקם עדין שישאיר את העור שלכם חלק ונושם. יחד עם זאת, אל תחשבו שמקדם ההגנה יציל אתכם באופן מוחלט מנזקי השמש. המנעו משהייה ממושכת במקומות לא מוצלים והקפידו לשתות הרבה. תתפלאו, אבל שתייה מספקת מיטיבה עם עור הפנים ומעניקה לו גמישות וחיוניות.

לה רוש פוזה משיק קרם ג'ל עם גוון לפנים להגנה מפני השמש

לה רוש פוזה משיק קרם ג’ל עם גוון לפנים להגנה מפני השמש. המחיר 99 שח. צלם מוטי פישביין

ובוא נדבר על לחות באוויר. מעבר לזה שהיא מגעילה, מעייפת ומלווה בזיעה, לחות מוגברת לא עושה לנו טוב לעור הפנים. האוויר הלח של הקיץ מעודד הווצרות פצעונים, ובשילוב עם סכין גילוח אתם במסלול בטוח לעור רחוק ממושלם. אל תתפתו לפוצץ, למרות הסיפוק. קיימים מגוון תכשירים מעולים המיועדים לייבוש פצעונים, במיוחד באזור הפנים.

אם עדיין לא סיגלתם לעצמכם שגרת ניקוי פנים יומיומית, עכשיו הזמן להתחיל. ניקוי עם סבון פנים, רצוי פעמיים ביום, יפחית את השמנוניות הנפוצה בעור הפנים הגברי. ולא, סבון ידיים לא נחשב. אם אתם רוצים להשקיע, הוסיפו לשגרה גם ניקוי עמוק אחת לשבוע. ניקוי טוב פותח את נקבוביות העור ומונע היווצרות פצעונים.

לה רוש פוזה משיק תחליב הגנה ג'ל מפני השמש לילדים בטכנולוגיה יחודית לעור רטוב.

לה רוש פוזה משיק תחליב הגנה ג’ל מפני השמש לילדים בטכנולוגיה יחודית לעור רטוב. המחיר 129 שח. צילום מוטי פישביין

אז התגלחתם, התמרחתם, אתם כמעט מוכנים לצאת. כל מה שחסר הם שני פריטים שקיץ אפנתי לא שלם בלעדיהם: משקפי שמש וכובע. אם תקפידו לבחור אביזרים שתואמים את הלוק הכללי שלכם, אתם ממש לא תיראו כמו פרסומת לטיול שנתי. כובע רחב שוליים בסגנון פדורה או מגבעת, קסקט מבד אוורירי, כובע מצחייה אה-לה פידל קסטרו או מצחיית בייסבול קלאסי ישלימו את המראה שלכם וכבונוס יספקו הגנה נוספת לעור הפנים (והקרקפת!). בגזרת משקפי השמש, השנה מככבים משקפיים עגולים בכל הגדלים ועדשות צבעוניות. אם עגול גדול עליכם, משקפי הטייסים הקלאסיות ממשיכות איתנו גם השנה.