ארנק כסף חכם

איזה ארנק מתאים לך

מאת: רותם אלתר

תדמיינו את התרחיש הבא. ערב, בר, דייט ראשון. אתם לבושים בחולצה שיושבת עליכם בול, נעליים שאומרות “לא באמת השקעתי, אבל בתכלס כן” שלא נדבר על גילוח מוקפד, הבושם הנכון ושיער שעיצבתם במשך לפחות עשרים דקות מול המראה. מגיע הזמן לשלם, ואתם שולפים את הארנק, והיא מזדעזעת: בד שחור עם הדפס מתקלף וסגירת סקוץ’. אאוץ’. פריט קטן אחד יכול לשנות את כל התדמית שהשקעת לייצר. חשבתם פעם על מה הארנק שלכם משדר? כמו כל פריט בהופעה שלכם, גם הארנק ראוי לתשומת לב. לכאורה, אין הרבה מה לחדש בארנקי גברים. מקום לשטרות, לכרטיסי אשראי, ולמשקיעים באמת – תא לכסף קטן.

אבל האושר נמצא בפרטים הקטנים. עור איטלקי משובח, פרי מוחם של טובי המעצבים, ואיכות שתלווה אתם למשך שנים ארוכות.

 ארנק כסף חכםארנק כסף חכם

                        מארז אלומיניום ועור לכרטיסי אשראי ושטרות של מותג הארנקים האיטלקי  Tony Perotti להשיג ב 5 צבעים שונים

http://www.tonyperotti.it/en/   ww.tonyperotti.co.il///

תתחילו בלחשוב על המסר שאתם רוצים לשדר לעולם באמצעות הארנק. לוק עסקי? סטייל אורבני? יומיומי מוקפד? המאפיין הראשון שיתפוס את העין הוא צבע הארנק וגימור העור. הצבע השחור הקלאסי אף פעם לא מאכזב. לא סתם זה צבע אל-זמני. שחור מתאים לכל צבע שתלבשו, וההבדל העיקרי יהיה בגימור העור. לעומתו, ארנקים חומים נתפסים כ”נינוחים” יותר. עדיין סולידי ומתוחכם, אבל פחות מעונב מידידו השחור. כאן יש גם מקום למשחק עם גוונים, מצבע בהיר-מוקה ועד ערמוני עמוק. בשנים האחרונות התגברה המגמה של ארנקי גברים בצבעים לא קונבנציונליים. בצבוץ של צבע אמיץ כמו אדום, כחול, תכלת ואפילו צהוב משדרים מסר חזק של גבר מעודכן, אורבני, שלא חושש לבלוט בנוף הסטנדרטי. עור מגיע ברמות שונות של קשיחות, בהתאם לשיטת העיבוד בה יוצר. זה משתקף בטקסטורה, כלומר מידת החספוס או החלקלקות של החומר, וכמובן בגמישות שלו. ארנק שמבלה את רוב זמנו בכיס האחורי (ולמען האמת, רובינו חוטאים בכך), רצוי שיהיה רך למדי כדי לא להגביל את התנועה. עור קשיח מתאים יותר לארנק שמונח לרוב בתיק. אלה כמובן לא חוקים מחייבים, ובסופו של דבר תבחרו את מה שהכי נוח לכם.

 ארנק כסף חכםארנק כסף חכם

                               ארנק דגם 20507  עם נעילת אבטחה כפולה, של מותג הארנקים האיטלקי Tony Perotti- להשיג בצבעים: חום ושחור

http://www.tonyperotti.it/en/   ww.tonyperotti.co.il///

מבנה הארנק, כלומר העיצוב שלו, תלוי לגמרי בצרכים שלכם. אם למשל אתם נושאים איתכם יותר מרשיון וכרטיס אשראי, תצטרכו ארנק מרובה כיסים.

ההיצע היום הוא רחב ויכול להגיע ליותר מעשרה כיסים ייעודיים לכרטיסים. עצה קטנה: תבדקו אם אתם באמת זקוקים לכולם. הרבה מכרטיסי המועדון הישנים עברו לפורמט דיגיטלי, ויכולים לפנות לכם קצת מרחב בכיס.

אתם לא חייבים להגביל את עצמכם לרק תא אחד לשטרות. שניים, או אפילו שלושה תאי רוחב יכולים ליצור הפרדה בין השטרות לבין מקבץ הפתקים שמוצאים תמיד את דרכם לארנק. אם אתם מחפשים ארנק קומפקטי במיוחד, חפשו אחד בו תא השטרות חיצוני ומתאים לשטרות מקופלים. ומה לגבי כסף קטן? במפתיע, לא בכל ארנקי הגברים יש תא ייעודי למטבעות. לא כדאי לוותר עליו, הוא מתאים גם לחפצים קטנים אחרים שאתם לא רוצים לאבד במרחבי התיק.

ארנק בעל זוג כנפיים עם פתיחת ספר אופייני לגדלים הקטנים, אבל לא רק. אלה ארנקי הגברים הכי מוכרים, ומסיבה טובה: פתיחת ספר חושפת בפניכם מיד את כל תכולת הארנק, ומאפשרת לכם לשלוף בקלות את מה שאתם צריכים.  ישנם ארנקים בפתיחת ספר שבמרכזם פאנל נוסף, לרוב דק ושקוף ומותאם לכרטיס מזהה. ארנקים בפתיחה כפולה מורכבים משלושה פאנלים המתקפלים זה על זה. ארנקים אלה לרוב ארוכים יותר או שמנמנים יותר, ויכולים להכיל יותר מחבריהם בעלי שתי הכנפיים. למינימליסטים ביניכם, יש ארנקי פאנל יחיד – תא לשטרות ללא פתיחה, וכיסים לכרטיסים. קטן וחכם, אבל לא לכולם.

עכשיו שאתם מומחי ארנקים, מהרו לחנות והחליפו את המזכרת שאתם סוחבים אתכם מבר המצווה. מגיע לכם.

ארנק כסף חכם

ארנק גברים BIFOLD דגם ALP85 של מותג הארנקים  האיטלקי Visconti בעבודת יד מעור משובח

ארנק כסף חכם

ארנק גברים HUNTERS  דגם 709 של מותג הארנקים  האיטלקי Visconti – בעבודת יד בעור משומן במראה הגולמי הטבעי של העור