יגואר משיקה את I Pace החשמלית בישראל

מאת: מערכת מןסטרים

לאחר שהוצגה בעולם בתחילת השנה, משיקה יגואר בישראל את ה-I Pace הייחודית

המכונית החשמלית הסדרתית הראשונה של מותג היוקרה הבריטי. יגואר I Pace היא אחת מהמכוניות החשמליות המתקדמות בעולם, ופותחה תוך שילוב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר כיום בתעשיית הרכב, כמו שלדת האלומיניום הייחודית של יגואר וסוללות ליתיום בעלות קיבולת גבוהה. מדובר ברכב קרוסאובר שעוצב בסגנון קופה, מה שנרמז מקו הגג הנמוך והמשתפל מאחור וקו חלונות הצד הגבוה. מצד שני, משלבת I Pace את סממני העיצוב המוכרים של דגמי יגואר, עם השבכה הקדמית הייחודית, פנסים קדמיים חתוליים והחלק האחורי של המכונית שעוצב בהשראת דגם הספורט F טיפ.

תא הנוסעים של יגואר I Pace משלב בין עיצוב קלאסי ויוקרתי, עם האווירה המוקפדת האופיינית למכוניות החברה, בשילוב טכנולוגיה מתקדמת עם שלושה מסכים צבעוניים איכותיים המשמשים את לוח המחוונים, מערכת המולטימדיה ותפעול מערכות הרכב השונות. טכנולוגית ההנעה החשמלית של יגואר I Pace מתבססת על שני מנועים חשמליים, אחד מלפנים ואחד מאחור, המפיקים 400 כ”ס המועברים אל ארבעת הגלגלים בכל זמן נתון, כשהמכונית מסוגלת להאיץ ל-100 קמ”ש ב-48 שניות בלבד. באמצעות הסוללה עוצמתית מתאפשר טווח מרבי של 470 ק”מ, כשניתן לטעון את הסוללות באמצעות שקע ביתי או שקע במתח גבוה בעמדות טעינה ציבוריות.

לצד הטכנולוגיה המתקדמת, יגואר I Pace מציעה שפע של אבזור בטיחות מתקדם עם יכולת נהיגה חצי אוטונומית, ושפע של אבזור יוקרה כמתבקש ממותג אקסקלוסיבי שכזה. לארץ מגיעה המכונית ברמת גימור SE הכוללת בין היתר מושבים מחוממים ומתכווננים חשמלית, ריפודי עור, גג שמש פנורמי, מערכת שמע עוצמתית של מרידיאן, תאורת LED קדמית וחישוקי אלומיניום בקוטר “20, כל זאת במחיר של 454 אלף ש”ח. מחיר רמת הגימור HSE, הכוללת גם מתלי אוויר, מצלמות היקפיות, תצוגה עילית ומערכת שמע משודרגת הוא 504 אלף ש”ח.