יקב דלתון

יקב דלתון מתחדש בשני יינות חדשים

מאת: סמדר שני Smadar Shani

יקב דלתון מתחדש ביינות חדשים מבית היוצר של גיא אשל היינן של יקב דלתון:
2018 עלמה קורל ALMA Coral
וסוביניון בלאן פומה אסטייט 2018 DALTON ESTATE FUME Blanc

יקב דלתון

2018 עלמה קורל   ALMA Coralסדרת עלמה המתחדשת מציעה יינות בלנד ייחודיים מהחלקות המובחרות של כרמי יקב דלתון באזור גידול הגליל. יין זה הינו יין רוזה מיוחד, בעל צבע בהיר וטעם מרוכז.היין מופק מ 66% ענבי גראנש נואר ו34% ענבי פינו גרי.

בציר: הענבים ליין זה נבצרו בבציר ידני קפדני והגיעו ליקב לפני שעות עומס החום בכדי לשמור על איכות הפרי.

רשמי טעימה: יין חדש ומרגש,המחשבה מאחוריו הייתה לייצר יין מקורי וחדש עם מעט מאוד צבע, יבש ובעל חמיצות מאוזנת. עלמה קורל מתאים במיוחד עם מאכלי ים, אסיאתיים ומאכלים ים תיכוניים.

סוביניון בלאן פומה אסטייט 2018  DALTON ESTATE FUME Blanc סדרת דלתון אסטייט מציעה מגוון של יינות זניים מתוך בית הגידול של יקב דלתון. גידול ענבי הסוביניון בלאן והעבודה הייננית נעשתה בצורה המקצועית והמוקפדת על ידי אנשי יקב דלתון. פומה בלאן מכיל סוביניון בלאן מכרם אלקוש, מכרם ספסופה, כרם בן זמרה וכרם תל פארס. כל חלקה נבצרה בבציר ידני ותססה בנפרד על מנת לשמר את האיכות הארומטית והחומצות הרגישות מאוד לחמצן.

רשמי טעימה: יין מעוגל בעל חומציות מרעננת ומאזנת, יין ארומטי מאוד ובעל גוף קל יחסית. יין עדין ומורכב בעל שפע של טעמי פירות הדר ופרי טרופי ירוק.מתאים במיוחד עם מנות פיקנטיות, מהמטבח התאילנדי וההודי. כמו כן הוא מתאים לשתייה עם עוף בגריל ועם דגים ומאכלי ים.

טמפרטורת הגשה מומלצת c 8-10

יקב דלתון