ד"ר רובינפור מתיחת פנים

מתיחת פנים להיראות צעיר וטבעי  

מתיחת פנים להיראות צעיר וטבעי 

נשים וגברים כאחד מעוניינים להעלים את סימני הגיל וליהנות ממראה צעיר וזוהר, לכן רבים עוברים טיפולים וניתוחי אסתטיקה כדי לשפר את מראה עור הפנים והצוואר. בין הטיפולים הנפוצים ביותר בקרב נשים וגברים מעל גיל 40 ניתן למצוא את הניתוח למתיחת עור הפנים (Face Lift), הניתוח מטפל בעודפי העור ומעלים את הקמטים הגורמים למראה זקן.

הנורמה להיראות צעיר

בתרבות המערבית החלה נורמה המקדשת את המראה הצעיר, כאשר האובססיה למראה הצעיר החלה אצל דוגמניות, כוכבי וכוכבות קולנוע, אנשי תקשורת וסלבריטאים. כיום, הכמיהה למראה הצעיר, הרענן והטבעי משותפת לרבים באוכלוסייה, והרפואה האסתטית מציעה פתרונות מתקדמים ואיכותיים כדי להילחם בפגעי הגיל ולהשיג את המראה הצעיר והאידיאלי.

יש לציין כי גם תרבות הסלפי והתפתחות הרשתות החברתיות הובילו לפופולריות של הניתוחים הפלסטיים, וכיום יש טכניקות חדשניות ואיכותיות יותר לפיסול הפנים ולהשגת המראה הצעיר, הטבעי והאסתטי.

למי מתאים לעבור מתיחת פנים?

הניתוח הקלאסי למתיחת פנים מתאים בעיקר לנשים ולגברים מעל גיל 40 הסובלים מצניחת ומהזדקנות העור והרקמות באזור החיים, הסנטר והצוואר, עם או בלי הצטברות של עודפי שומן באזור, וכאשר הקמטים בפנים מפריעים לאדם. כדאי לדעת כי יש אפשרות לשלב בניתוח מתיחת פנים הליכים נוספים כמו ניתוח עפעפיים ו/או הרמת גבות.  

במהלך השנים עור הפנים מאבד את גמישותו, קו הלסת הולך ומיטשטש, ולרוב מופיעים גם עודפי עור באזור הצוואר וניתן להבחין בקמטים המופיעים בצדי העיניים, בין הגבות ובצדי הפה. הקמטים הולכים ומעמיקים עם הגיל, ומגיע השלב שבו הזרקת חומרים ומילויים שונים אינם מספקים מענה ראוי, ולעיתים ההזרקה גורמת למראה לא טבעי. 

טכניקות לניתוח פנים

ד”ר רובינפור מציע מספר טכניקות לניתוח פנים, עם או ללא פרוצדורות נוספות כמו הרמת מצח וגבות. ניתוח מיני מתיחת פנים נחשב להליך כירורגי קל יחסית ומתאים למטופלים בטווח הגילים 50-40. ניתוח מלא וקלאסי למתיחת פנים מיועד למטופלים מבוגרים יותר עם נפילת עור ורקמות בצוואר ובקו הלסת, ובמהלך הניתוח משתמשים בטכניקה ייחודית להשתלת שומן בשיטת Nano Fat כדי לשפר את מרקם ואיכות העור, מעבר לפיסול הפנים ולתיקון נפח.    

החלמה מניתוח מתיחת פנים

ההחלמה מניתוח מתיחת פנים מהירה ונמשכת כשבוע בניתוח מיני מתיחת פנים, וכשבועיים שלושה בניתוח מלא. לאחר מיני מתיחת פנים אין צורך באשפוז, ומי שעובר ניתוח קלאסי עובר אשפוז ללילה אחד. לאחר הניתוח יש להימנע ממאמץ פיזי משמעותי למשך חודש עד חודש וחצי.

הסיבוכים האפשריים כתוצאה מהניתוח הם דימום תת עורי, תחושת יובש בעיניים, נמק, צלקות בולטות, בחילה והקאות, תחושת מתח בפנים, בליטה זמנית של האוזניים.

לתהליך ניתוח מתיחת פנים – לחץ כאן!

ד”ר רובינפור, מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, הוא רופא בכיר במחלקת כירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא, ומנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל. ד”ר רובינפור הוא מומחה מוביל בתחום הכירורגיה הפלסטית, במהלך השנים הוא פיתח טכניקות עבודה ייחודיות ומתקדמות שהפכו מודל לחיקוי בתחום הכירורגיה הפלסטית, הוא מקפיד להתעדכן בכל השיטות והניתוחים האסתטיים העכשוויים ומשתתף בכנסים מובילים בארץ ובעולם.