SPD HOSTING שירותי אחסון

אחסון אתר בחברת SPD כל מה שחשוב לדעת!

מאת: קובי שלום Kobi Shalom

אחסון אתר יחסוך לכם הרבה כאב ראש, זמן וכסף. גיבוי, ניטור ואבטחת מידע שלושה מרכיבים קריטיים! שעליכם להבטיח שאתם מקבלים מהחברה אצלה אתם מאחסנים את האתר,כך תוכלו לדעת שהאתר שלכם נמצא בידיים טובות ומתוחזק נכון. חברת SPD מתמחה באחסון אתרים מציגה לכם את כל מה שחשוב לדעת.

SPD HOSTING שירותי אחסון

גיבשתם רעיון והחלטתם לצאת לדרך? אתר האינטרנט הוא העסק שלכם? זמן ומשאבים רבים הוקדשו בתכנון הרעיון,מציאת בית תוכנה, ישיבות,דיונים ולילות ארוכים ללא שינה, אשר לבסוף הפכו את הרעיון שלכם לאתר אינטרנט.

בשעה טובה מצאתם גם חברה לאירוח האתר ,הבייבי שלכם יצא לדרך והעסק עלה לאויר,מכאן והלאה מלבד המשך הפיתוח, הצלחת האתר תמדד באיכות המוצר שבניתם, ביחודיות שלו ובערך המוסף שאתם מספקים ללקוחות החברה.ומה לגבי החברה לאירוח האתר? מה החלקים הקריטיים שעליהם לספק כדי לתמוך בהשקעה הגדולה שלכם?

שלושה מרכיבים קריטיים יבטיחו שהאתר שלכם נמצא בידיים טובות ומתוחזק נכון:

גיבוי: גיבוי המידע והיכולת לשחזר אותו בעת הצורך זה הדבר החשוב ביותר! כל הרעיון והמידע שלכם נמצאים שם, חודשים ואף שנות עבודה, כל הכסף שהשקעתם.מידע נמחק בשל כשלי אבטחה, טעות אנוש ואף בשל תקלות חומרה! גיבוי אמין הוא גיבוי עליו תוכלו לסמוך כך שבעת צרה ומכל סיבה תוכלו לגשת ולשלוף את המידע אשר גובה במהלך היום, אתמול או מס’ ימים קודם.

קיימים 2 סוגי גיבוי עיקריים:

גיבוי קבצים – גיבוי קבצים בודדים עליהם נמנים קובצי מידע,בסיסי נתונים וקבצי מערכת.

גיבוי Snapshot גיבוי הפועל כצילום שלם של השרת ומאפשר בלחיצת כפתור התאוששות,מהירה של כלל המערכת.

ניטור: אחרי שכולנו הלכנו לישון בשקט ובידיעה שהמידע שלנו מגובה ובטוח כדאי גם לוודא שמישהו בודק שהאתר זמין.הניטור מתבצע על ידי מערכות תוכנה הניגשות בפרקי זמן קצרים אל האתר שלכם ובודקים שהוא פועל כשורה,ניטור שלם הוא ניטור כזה שיודע באופן אוטומטי לשלוח התראה אל צוות התמיכה של חברת ההוסטינג ואלה יודעים לבדוק, לטפל ולעדכן אותכם על בעיות אשר צצות באתר.

קיימים מס’ סוגים של ניטור וכדאי לוודא שיש לכם אותם:

ניטור HTTP גלישה אוטומטית אל האתר ובדיקה שהוא עולה באופן תקין

ניטור משאבים – בדיקה אוטומטית של משאבי השרת (צריכת זכרון,שטח דיסק ועוד) והתראה במידה ויש חשד,שערך אחד מהם או יותר אינם פועלים כשורה.

ניטור תקשורת – בדיקת תקשורת בסיסית אשר בודקת שחוות השרתים זמינה לציבור הרחב.

אבטחת מידע: המציאות מלמדת אותנו שכל הזמן יש ניסיונות פריצה ושיבוש פעילות האתרים.נסיונות הפריצה מגיעים על רקע לאומני, על רגע עסקי ולעיתים זה סתם תלמיד בקורס אבטחת מידע אשר מנסה למצוא אתרים פריצים וליישם את מה שהוא למד. הנזק שנגרם לאתר שנפרץ יכול במקרה הקל להסתכם בהשבתה או פגיעה קלה בתכני האתר אך במקרים חמורים הפגיעה תגיע לידי מחיקת תכנים או גרוע מכך הזרקה של וירוסים,תוכנות רוגלה ועד הצפנת תכני האתר ובקשת תשלום “כופר” כדיע להחזיר את האתר לפעילות תקינה.

אבטחת מידע זה תחום שלם ואגע כאן בדברים הבסיסיים שכל בעל אתר צריך לוודא:

הקשחת שרתים – תהליך הקשחת שרת מורכב מסט של פעולות במהלכם סוגרים פרצות אבטחה וממזערים באופן משמעותי את היכולת לפרוץ דרך חורי אבטחה הקשורים למערכות הפעלה ותוכנות אשר מותקנות בשרת.

פיירול תקשורת – שירות אבטחה המאפשר גישה אל השרתים והאתרים המאוחסנים עליו רק באמצעות פרוטוקלי תקשורת מוכרים ובאמת נדרשים לתפעול האתר.

פיירול אפליקטיבי (WAF) – שירות אבטחת מידע אשר סורק את התעבורה הנכנסת אל האתר ומונע ניסיונות פריצה ופעולות זדוניות אשר עלולות לסכן את האתר, סריקה זו מתמקדת בשכבת האפליקציה.

אנטי וירוס – תוכנה המותקנת בשרת סורקת ומונעת חדירה של וירוסים אל השרת.

מדיניות סיסמאות – הגדרת סיסמאות מורכבות כך שלא ניתן יהיה בקלות לפענח אותם ולפרוץ לאתר.

Security in mind חשיבה על אבטחת מידע לכל אורך הדרך, הן בתהליכי פיתוח האתר והן בתחזוקה השוטפת שלו.

חברת SPD HOSTING מאחסנת מעל 80,000 אתרים, למעשה כל אתר שלישי בישראל מאוחסן בשרתי החברה.

SPD HOSTING מיישמים כללים ונהלי עבודה קפדניים כך שתקבלו את שירותי התמיכה הטובים ביותר, תוך כדי הקפדה על גיבוי איכותי,ניטור יעיל ואבטחת מידע אשר תספק לכם את השקט העסקי לתפעול האתר.