וויסקי בר

בר וויסקי וולטר בשרונה

כתב: עידו אלון גל-און

שיתוף הפעולה החדש בין מוזיאון הוויסקי לחברת פרנו ריקאר המחזיקה בבעלות גלנליווט ומיובאת על ידי טמפו. הוא כנראה הדבר הכי פחות מפתיע בעולם האלכוהול הישראלי. בתחילת העשור הנוכחי כשטמפו הפכה להיות היבואנית הרשמית של פרנו ריקאר החלה תפנית בשוק האלכוהול בישראל. המשקאות העולים של העשור הנוכחי הם ללא ספק הוויסקי והג’ין.

וויסקי בר

הג’ין יחדיו עם הרום חזרו לזירה של משקאות האלכוהול לאחר שנים של הדחה על ידי המשקה השקוף מכל, הוודקה. משקה הוויסקי סבל מבעיות בשוק המקומי, ליתר דיוק מבעיה אחת, המיסוי הגבוה. בשל הסכמי סחר בינלאומיים, המיסוי השתנה לפני מספר שנים והוויסקי הפך להיות כאחד העם, משקה נגיש באופן יחסי בארצנו הקטנה. כחלק מהמגמה העולמית של חברות גלובליות למכור כמה שיותר (הרי זאת היא מהות הקפיטליזם והגלובליזיציה) גלנליווט החלה לתקוע יתד עמוק בשוק האלכוהול העולמי.

וויסקי בר

בשוק המקומי ראינו זאת עם חנות הפופ-אפ בסוף 2015, לאחר מכן עם שיתופי פעולה עם שוק אלנבי-רוטשילד עליו השלום (לפחות לעת עתה). כיום קשר זה קרם עור וגידים עם מוזיאון הוויסקי, כנראה המקום המוצלח מכל לשותפות. בקו העליון ממוקם ה- Walter. וולטר מסתבר, היה האיש שהביא את תרבות עישון הסיגרים לאי הבריטי וכך המקום מוקדש לוויסקי גלנליווט וכן האפשרות לעשן סיגר טוב. האווירה במקום עצמה נעימה, בשונה ממוזיאון הוויסקי תחתיו, האווירה בחלק העליון משוחררת יותר ופחות מעונבת. אם חלקו התחתון של מוזיאון הוויסקי מודרני ומעוצב היטב, הוולטר ישלח אתכם למן אווירה של שוק הפשפשים סטייל. אז כאמור, בוולטר תמצאו את כל מה שלמזקקת גלנליווט יש להציע, כולל מהדורות מיוחדות ותזקיקים מיושנים שאינם נמצאים בחנויות, בשילוב סיגרים.

The Glenlivet

לרגל הפתיחה של הוולטר הושק רשמית בישראל “גלנליווט סייפר” (The Glenlivet Cipher)

הוויסקי עצמו קיים בשוק לערך כחמש שנים. סייפר משמעותו צופן. עיצוב שחור ומסתורי עם נקודות צופן. לדברי רני כהן, מנהל ההדרכה של טמפו, הוויסקי בכוונה נעשה כך. לא יודעים את גילאי התזקיקים בפנים, למעשה לא יודעים כלום עליו. המטרה היא לעשות גלנליוט שאינו דומה לתזקיקים אחרים של המזזקה. בפועל, קשה לא להבחין שהסייפר הוא אכן גלנליווט, הארומה עם התפוחים והאגסים מרמזת יותר מכל, יש בו קליפות הדר, דבשיות וקרמליות, חריכה נעימה של חביות וכן תבלון טוב. בחך, הוא בועט, פחות מעונב ואלגנטי מרוב הגלנליווטים, יש בו משהו פראי, פחות מהודק ומרוסן.

וויסקי בר

במידה ואתם מגיעים לוולטר, אם זה לשתות וויסקי או לעשן סיגר. השתדלו לא לפספס גם כן את הגלנליוט נאדורה המעושן, ייתכן וההפתעה הגדולה מכל, מבית גלנליווט בשנים האחרונות.

גלנליווט סייפר – מחיר מומלץ לצרכן: 500 ₪ בכמות מוגבלת של  2,100 בקבוקים בלבד.

Walter Whiskey & Cigar by The Glenlivet דוד אלעזר 27, מתחם שרונה, תל אביב