גרביים מנדפות נייטיב פלנט

תכירו. גרבי Aquarius להליכות מאומצות בימים חמים

מאת: נמרוד גנצרסקי

נידוף. כשיוצאים לטרק בימים חמים, נידוף היא אחת הבעיות העיקריות בלבוש בכלל ובגרביים בפרט. בגלל זה כל כך שמחתי לקבל את הגרביים המקצועיות של Native Planet (נייטיב פלאנט)

הגרב משלבת טכנולוגיות סיבים המאפשרות נידוף יעיל לצד נוחות ברמה הכי גבוהה. הטכנולוגיה העיקרית נקראת Nilit Aquarius, ומדובר בפיתוח מתקדם של חברה ישראלית. הסיבים מעוצבים בצורה ייחודית כך שכל סיב בנפרד מאפשר תנועת לחות החוצה ובמקביל, סוג התפירה והשילוב בין הסיבים דוחק את הלחות הרחק מהמקור, כלומר מהעור ובכך הרגל נשארת יבשה.
לצד מבנה הסיב, הגרב מורכבת מ-7 אזורים שונים המתאימים לפעילות ולצורת הרגל על מנת לספק הרגשת נוחות במהלך פעילות מאומצת. כל חלק בגרב בנוי בעובי, דחיסות וגמישות אחרת על פי אופי הפעילות ורמת החיכוך הצפויה.
הגרב מורכבת מ-39% פוליאמיד, 37% פוליאסטר, 14% ניילון (Nilit Aquarius), ו-10% ספאנדקס. כל החומרים האלו מטרתם אחת – לספק נוחות מירבית, נידוף מהיר ועוצמתי ועמידות לאורך זמן של הגרב. וכמו שתכף תקראו, הגרב עומדת במטרתה Big time.

גרביים מנדפות נייטיב פלנט

בשטח

גרבתי את הגרביים בהליכה מאומצת לקראת סוף קיץ, עם מזג אוויר באזור ה-30 מעלות. המסלול היה בנחל כלח ואחריו נחל גלים ואז עוד קצת. עלינו מטירת הכרמל שלמרגלות הר הכרמל ועד אחרי צומת דמון לכיוון שפרעם. סך הכל 14 קילומטרים חמים בעלייה, ולקח לנו קצת מעל ארבע שעות.
לאחר העלייה הזו, עם הטמפרטורה הזו, אף אחד מהמטיילים לא נשאר יבש, חוץ ממני. לפחות ברגליים.
כשגרבתי את הגרביים בבוקר קיבלתי תחושה נעימה של פריט לבוש שנראה כאילו נתפר במיוחד עבורי. הרגשה של חלוק רך ונעים שמקבלים בספא יוקרתי. מבחינת תחושה על הרגל הגרביים מקבלות ציון 10 ממש. אגב, התחושה הזו ליוותה אותי כל היום, גם במהלך הטיול וזה משהו שהפתיע אותי.
בדרך כלל בחום הקיץ מנסים לגרוב גרביים דקות כי זה מה שעושים בקיץ, לא? אך בהליכות ארוכות גרביים דקות, או למעשה כל גרב לא מותאמת, הופכות לסמרטוט רטוב שיוצרות שתי בעיות. הראשונה – הרגל רטובה וזה אף פעם לא טוב מבחינה בריאותית, ודבר נוסף, סמרטוט רטוב מגביר חיכוך ויוצר שפשופים ויבלות. גרביים לא מתאימות לא מצליחות להוות חייץ איכותי בין הנעל לכף הרגל. ה- Aquarius, למרות שנראות חורפיות, נתפרו במיוחד להליכות בחום וכבר קראתם קודם על הטכנולוגיות שמרכיבות אותה.

את ההליכה הארוכה והקשה (“יהיה חם מהרגיל”) עברתי עם עצירות שתייה ומנוחה ובכל אחת מהעצירות לאורך הדרך לא היתה תחושה שונה בכפות הרגליים. כלומר, לא משנה כמה הלכנו והזענו, בכפות הרגליים התחושה נשארה זהה ונינוחה; לא הרגשתי את הנעל ולא הרגשתי רטיבות – שני הדברים שהכי מעסיקים טיילנים.
כשהגענו לסוף, לפני הכניסה לרכבים, הסקרנות הרגה אותי והייתי חייב לבדוק את כפות הרגליים. הסרתי את הנעליים ואת הגרביים ואכן כפות הרגליים נשארו יבשות. דבר שמעולם לא קרה לי עם גרביים אחרות וכמובן שלא קרה לחבריי לטיול.

לסיכום, כפות הרגליים צריכות שידאגו להן ונעליים הן רגל חלק מהדאגה. אז כמו שצריך נעליים טובות לטיולים, תיק גב טוב לטיולים ומקלות הליכה, כך גם גרביים מיוחדות לטיולים חייבות להיות חלק מהלבוש המקצועי למטייל, במיוחד גרבי Aquarius של Native Planet.

להשיג בחנויות המטיילים המובחרות.