הדקל מסעדה חדשה ירושלים

הדקל – מסעדת גורמה של מחניודה

מאת: סמדר שני Smadar Shani

קבוצת מחניודה לא שוקטת על שמריה וממשיכה להמציא את עצמה כל פעם מחדש

במקביל להתרחבות הקבוצה מחוץ לישראל עם 3 מסעדות בלונדון ומסעדה בפריז, עכשיו היא עושה את זה עם דקל, בר אוכל אינטימי. נכון שאי אפשר להגדיר אותו כמקום חדש לגמרי, בכל זאת הוא פעל שנה כ”בר חברים”, במתכונת של בר נטו עם תפריט מאוד מצומצם, אבל הדקל בגרסה הישנה לא ייצר את הבאזז המצופה ולא יישר קו עם אחיו המוצלחים לקבוצה.

הדקל מסעדה חדשה ירושלים

נראה שכעת בגרסתו הנוכחית, הדקל טיפס הישר לצמרת והוא בדרכו למצב את עצמו כמסעדת עילית. גרניט לא לקח סיכון, על המטבח הופקדו שני זוכי משחקי השף, השף אסף סרי המוכשר והכוכב החדש בחבורה אורן אסידו שהצטרף לקבוצה אחרי שהצליח להרשים את גרניט כשעבד לצדו במשחקי השף. ניכר שסרי ואסידו נרגשים לעמוד בקדמת הבמה וליהנות מהתהילה והם מאד מתאמצים לספק את הסחורה הכי לוהטת כרגע.

הדקל מסעדה חדשה ירושלים

השניים זכו לתפאורה לתפארת, המטבח של הדקל מושקע ביותר. הוא יפהפה, מלוטש וסופר חדיש! גרניט השכיל להשקיע בעיצובו ולא בכדי, אחרי הכול אם מדובר במקום קטן ואינטימי (שמכיל עם 30 מקומות ישיבה בסה”כ) עם מטבח גלוי לעיני כל, למה לא להשוויץ בו ולשלב אותו באווירה הקסומה של המקום. נראה כי גרניט וחבריו הלכו על קונספט מרתק ומסתורי וזה בא לידי ביטוי כבר בכניסה מסתורית למקום, שנותנת קונטרה הפוכה לכניסה של שכנתה ההומה “מחניודה”. המשותף לשתיהן ולכל אחד מהמקומות של הקבוצה היא תחושת הניתוק מהמציאות במהלך האירוח שהיא חלק בלתי נפרד מהחוויה ומהתחושה שהקבוצה יוצאת מגדרה לספק כל פעם מחדש.

הדקל מסעדה חדשה ירושלים

רגע לפני שאתם צוללים פנימה, תשימו בצד את אווירת השוק שחוויתם במחניודה,  גרניט וחבריו לא ממחזרים מקומות, הם כאן במטרה לרגש ולהסעיר את חושינו כל פעם מחדש. בדקל רב הנסתר על הגלוי וזה היופי במקום, למרות שהחלל קטן, הוא מסקרן ואפוף מסתורין, זה בא לידי ביטוי בתאורה אפלולית, שימוש בשיש שחור,מתכת ויצירות אמנות פרובוקטיביות, עיצוב שמסעיר את החושים, שמשאיר אותך סקרן ודרוך לאורך כל הערב. בדקל מקפידים שתרגיש יחיד ומיוחד, אסף ואורן הם על תקן המארחים, הם נעים בחופשיות בחלל האינטימי מאורח לאורח, מתמנגלים, מברכים לשלום, מכבדים ב”צ’ייסר”, מתאימים באופן אישי את המנות וחוזרים לקצור את השבחים. מהצ’ייסר עברנו להתרשמות מ “קוקטייל NO “1, שהברמנית רקחה לנו במקצועיות  שכלל טקילה,פלפל חריף,לימון,סוכר,בזיליקום,סודה ומזקל, ו”קוקטייל אספסיאל”: טקילה,פסיפלורה,לימון, סוכר,פלפל חריף, לימון מיובש. שני הקוקטיילים היו טעימים, מקוריים ומתוקים במידה.

הדקל מסעדה חדשה ירושליםזמן טוב להתפנות להצצה בתפריט,שמסתבר שרובו מבוסס על דגים ופירות ים. התבקש שנקבל את ההמלצה של “פלטת האוליגרך” שכללה דגים נאים אויסטרים וקוויאר וחלה אישית שאופים במקום, מנה מוצלחת ומקורית עם חומרי גלם טריים ואיכותיים כיאה למסעדת עילית ועבדה מצוין עם יין לבן שבליי וויליאם.פטר.

המשכנו עם אויסטר ג’ילרדו שמוגש עם טבסקו וליים והיה המשך מוצלח ביותר ,כמו כן סלט שופלור עם כרוביות מטוגנות, רימונים, סלרי, שקדים ויוגורט, וסשימי טונה ורוטב פונזו יפני. קינחנו בנתח פילה בקר משובח עם קרם ארטישוק ירושלמי ודמי גלאס שעבד לנו היטב עם יין אדום קוט דה רון.וידאל פלורי. בכול המנות ניכרה השקעה וטיפול בכל מרכיב לכדי שלמות וכל מרכיב בצלחת קיבל את תשומת הלב הראויה. מה שאפשר להגיד גם בפה מלא גם על היחס שכל אחד ואחת מקבלים כאן!

 הדקל 3, ירושלים. טל’ 02-5333442. פתוח בימים ראשון-חמישי ושבת מהשעה 19:00 ואילך