פרמידת הסטייל

הכירו את פירמידת הסטייל

מאת: רותם אלתר

מתלבטים לגבי החולצה המושלמת? לא בטוחים אם אלה המכנסיים בשבילכם?בשביל זה יצרנו עבורכם את פירמידת הסטייל. בעזרת שלושה פרמטרים בלבד תוכלו לבחור בקלות את הפריטים המדויקים עבורכם. מהיום, מפסיקים עם הטי-שירט סוף מסלול ועוברים לבגדים בהתאמה מושלמת.

פירמידת הסטייל מורכבת משלושה אלמנטים: מידת ההתאמה, בד וסגנון. נשמע מסובך? מיד נסביר הכול.

מידת ההתאמה: או בפשטות, איך הבגד יושב עליכם. החולצה יכולה להיות הכי יפה בעולם, אבל אם הצווארון קופץ ,או שהשרוולים רחבים מדי, אתם בחיים לא תראו בה טוב. אז לפני הכול, לוודא שהכול מתאים איפה שצריך.

פרמידת הסטייל

לא כולם נולדו עם מבנה גוף אחיד, וטוב שכך. אבל זה אומר שהחליפה שמתאימה בול לאחיך עלולה לגרום לך להראות פחות חתן ויותר בר מצווה. אז איך בעצם יודעים אם הבגד מתאים לגוף? זכרו את כלל האצבע – מרווח של אצבע (או שתיים) בין הבגד לגוף. יותר מזה, ואתם כנראה שוחים קצת בעודף בד; פחות מזה ותתקשו לזוז.

  • חולצה מכופתרת: וודאו שהצווארון נח על הצוואר מבלי לצבוט אותו כאשר הכפתור סגור. תפר הכתפיים צריך להסתיים בדיוק איפה שהכתפיים מסתיימות, וקצוות השרוולים אמורים לכסות את פרק כף היד.
  • ז’קט: פה יש קצת יותר מרחב, אבל אל תתנו לו לכסות אתכם כמו שמיכה. גם כאן תפר הכתפיים צריך להתאים לאורך הכתפיים שלכם. השרוולים אמורים להיות מעט קצרים יותר משרוולי החולצה. בדקו שאתם יכולים להכניס בנוחות את כף ידכם בין החולצה לבין דש הז’קט, אבל שהרווח הזה לא יהיה נראה לעין כשאינכם מכניסים אליו יד. ולגבי האורך – לא מעל הישבן, ולא הרבה מתחת.
  • מכנסיים: אם אתם יכולים לפשוט או ללבוש את המכנסיים מבלי לפתוח את הכפתורים, המידה גדולה מדי. יוו
  • צים באיזור הירכיים? כנראה שפרגנתם לעצמכם יותר מדי, ובחרתם במידה קטנה מדי. גם סקיני יכול להיות צמוד מדי, אז כדאי לבדוק אם יש מקום לפחות לטלפון בכיס האחורי.

פרמידת הסטייל

בד: אין סיבה להתפשר על טקסטורה, והרי לא תסכימו ללבוש בד מגרד, קשיח מדי, או מעקצץ. בשורה התחתונה, בד נעים = בגד מוצלח. זה הכל. בכל זאת מחפש קצת יותר מידע? בבקשה:

  • הרכב הבד: 100%, או לפחות 98% מהחומר העיקרי, לרוב כותנה או צמר. תוספת של 2-3% בד סינטטי זה בסדר, אבל מעבר לזה אתם כבר מתעסקים עם בד זול.
  • מרקם: אין הרבה מה להסתבך . הבד נעים? מצויין!
  • משקל: חולצה לקיץ לא אמורה להיות כבדה, בדיוק כמו שחולצה לחורף לא יכולה להיות דקיקה.
  • פגמים: בדקו את התפרים, חוסר אחידות במרקם הבד, ושלמות הכפתורים ומיקומם. אלה ישפיעו לא רק על המראה, אלא גם על אורך החיים של הבגד.

פרמידת הסטייל

סגנון: הסטייל שלך הוא ביטוי חיצוני למי שאתה, ומה שאתה רוצה לשדר. הבגדים צריכים לשרת את המטרה הזו. איזה לוק אתה מחפש? מקצועי ורציני, או יומיומי אבל מוקפד? האפשרויות פתוחות בפניך. משהו אחד ששווה לקחת בחשבון הוא הורסטיליות של הבגד. אם הוא יכול לשמש אתכם ליותר מלוק אחד, או ביותר משילוב אחד, שווה לקנות אותו. זה כמובן לא אומר שכל בגד שלא משתלב עם שאר המתלתחה אוטומטית נפסל, אבל כן כדאי לחשוב היטב אם תשתמשו בו או לא.

פרמידת הסטייל

מבחן הפירמידה יעזור לכם להחליט אם הבגד בחנות שווה את הרכישה. עברו עליהם לפי הסדר. הפריט ענה על שלושת הקריטריונים? מצויין! זה הזמן לגשת לקופה!

רוצים לדעת מה עוד חדש בעולם האופנה? כדאי להציץ בכתבות הבאות: