קאדילאק אסקלייד בישראל: יוקרה במשקל כבד

קאדילאק החלה לשווק בשבועות האחרונים בישראל לראשונה באופן סדיר את האסקלייד, רכב ה-SUV עצום הממדים של החברה שהפך לאייקון, לאח שהופיע באינספור סדרות טלוויזיה, סרטים וקליפים של כוכבי ראפ. עם תחילת שיווקו הופך האסקליד לדגם היקר ביותר של המותג המוצע בישראל, כשתג המחיר שלו מתחיל ב-700 אלף ש”ח.

קאדילאק אסקליד הוא למעשה גרסה מהודרת וסופר מאובזרת של שברולט טאהו/סברבן וחולק איתו בסיס משותף. עם זאת העיצוב הוא מרשים במיוחד, עם חזית עצומה מלאת כרום ופנסי LED ענקיים ואנכיים המזוהים עם קאדילאק, ומציעים יכולת תאורה חזקה במיוחד. הנוכחות של האסקלייד וגודלו מבדילות אותו מכל רכבי הפנאי הגדולים הנכרים כיום, ולמעשה הוא חסר תחרות אמיתית כשמדובר בתשומת הלב והרושם אותם הוא משדר.

האסקליד מוצע בשתי גרסאות מרכב: רגילה עם אורך של 518 ס”מ וארוכה הנמתחת ל-570 ס”מ, כשהוא יכול לאכלס בתוכו 7 או 8 נוסעים כולל נהג בהתאם לתצורה ורמת האבזור. על ההנעה אחראי מנוע V8 עצום בנפח 6.2 ליטר המספק 420 כ”ס, המחובר לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת שמונה יחסי העברה ומערכת הנעה כפולה.

האסקלייד מגיע ברמת גימור גבוהה מיוחד, עם ריפודי ודיפוני עור למושבים ולוח המכשירים, ריפוד אלקנטרה לתגרת הרכב, מערכת שמע יוקרתית בעלת 16 רמקולים הפזורים בחלל הרכב ומסכי מולטימדיה מקורים הנשלפים מתקרת המכונית כמו במטוס. בנוסף כוללת רשימת האבזור חישוקי “22 יוקרתיים, גג שמש פנורמי חשמלי, מדרגות צד חשמליות, מצלמות היקפיות לתצוגת 360 מעלות ואפשרות הנעה מרחוק.