קוניאק Dupuy בזיכיון יקב כרמל

קוניאק Dupuy בזיכיון יקב כרמל

מאת: סמדר שני Smadar Shani

יקבי כרמל מרחיבים את חטיבת האלכוהול עם זיכיון לשיווק מותג הקוניאק הכשר Dupuy המגיע הישר ממזקקת הקוניאק Dupuy של משפחת BACHE GABRIELSEN שבחבל קוניאק בצרפת

קוניאק Dupuy

קוניאק Dupuy, הקוניאק בעל ההיסטוריה המפוארת של למעלה מ- 166 שנות ייצור, עובר לידי היקב המוביל יקבי כרמל. הקוניאק המותאם לקהל הישראלי בשל היותו כשר, ירחיב את הפעילות השיווקית בישראל וישיק את הקוניאק ב-3 דרגות יישון.

קוניאק Dupuy של יקב כרמל

קוניאק Dupuy מיוצר בתהליכים מוקפדים, המבוססים על שיטות מסורתיות, ששמות דגש על איכות המוצר. Dupuy ידוע כקוניאק ייחודי ועשיר, העשוי מתזקיק של 100% ענבים לבנים מסוג יוני בלאן (Ugni Blanc), פול בלאנש (Folle Blanche) ופרנץ’ קולומברד (French Colombard). ענבים אלו מגיעים מהאזורים המשובחים ביותר בחבל הקוניאק: גרנד שמפיין ופטיט שמפיין, וכן במקרים בודדים, גם מאזורים נוספים כגון: פיין שמפיין, פיין בואה ובון בואה.

קוניאק Dupuy של יקב כרמל

קוניאק Dupuy עובר שני זיקוקים מסורתיים כיאה למשקה בעל היסטוריה ארוכה, ולאחר מכן עובר ליישון במרתפיי החברה למשך שנים ארוכות, בחביות של עץ אלון המגיעות מאזור לימוזין שבצרפת. תנאי האקלים הייחודיים והקרקעות מעניקים לקוניאק Dupuy את המורכבות והייחודיות שלו.

קוניאק Dupuy של יקב כרמל

מימין בנג’מין בייקר מנהל היצוא של המזקקה, נדב ארנס-מנכ”ל יקב כרמל ורן אסא מנהל השיווק

נדב ארנס ארד מנכ”ל יקבי כרמל: “מותג הקוניאק Dupuy משתלב בצורה טובה ביותר עם קו המותגים האלכוהוליים של יקבי כרמל ומאפשר לנו כיום להציע ללקוחותינו מגוון של משקאות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.” עוד הוסיף ארנס ארד: “אנו נשווק את קוניאק דופוי במתכונתו הכשרה עם סדרה שלמה של קוניאק כשר, אשר מציע אלטרנטיבה נפלאה עבור ציבור שומרי הכשרות.”

קוניאק VS Dupuy

קוניאק VS Dupuy

קוניאק  VS Dupuy אזורי גידול הענבים: עיקר הענבים מפטיט שמפיין, והשאר מפיין שמפיין ופיין בואה. זן הענבים: יוני בלאן (Ugni Blanc) הקוניאק עובר תהליך יישון של מינימום שלוש שנים בחביות עץ אלון, עבור התזקיק הצעיר ביותר. המבוגר ביותר מגיע ל-8 שנות יישון. צבע: אמבר מוזהב.טעמים וניחוחות: פירותיים עם רמיזות לווניל ועץ.המלצת הגשה: מתאים לשילוב לצד מנות קלילות לצד שתיה בקוקטיילים מתוחכמים או אפילו בצ’ייסרים לצד בירה.

מחיר 150 ₪

קוניאק  VSOP Dupuy

קוניאק  VSOP Dupuy

 קוניאק  VSOP Dupuy אזורי גידול הענבים: גרנד שמפיין ופרימייר קרו.זן הענבים: יוני בלאן (Ugni Blanc). יישון: הקוניאק מורכב מתזקיקים בטווח של 5 עד 15 שנים.צבע: זהוב ענברי. טעמים וניחוחות: עוצמות של טעמים פרחוניים ווניל, ניחוחות עץ ודבש עם סיומת בינונית. המלצת הגשה: לשתייה נקיה בסניפטר או כמרכיב לקוקטיילי פרמיום. מחיר מומלץ לצרכן 200 ₪

 

קוניאק  XO Dupuy

קוניאק  XO Dupuy

קוניאק  XO Dupuy אזור גידול הענבים: פיין בואה.זן הענבים: יוני בלאן (Ugni Blanc). יישון: הקוניאק עובר תהליך יישון של 30 עד 50 שנים בחביות שנבחרו בקפידה רבה, המגיעות מאזור לימוזין. הבלנד אף מכיל בתוכו קוניאק משנת 1902.צבע:  אמבר עמוק. טעמים וניחוחות:  גוף מלא ושמנוני, פירותי. ניחוחות עץ, ווניל ופירות יבשים, אגוזים ושקדים.המלצת הגשה: שתייה נקייה בסניפטר, בטמפ’ 20-25 מעלות. נפלא בשילוב עם עישון סיגרים.

מחיר מומלץ לצרכן 600 ₪

במהלך 2019 ישיקו יקבי כרמל 2 קוניאקים נוספים מבית DUPUY:

קוניאק Dupuy Luxus מיוצר מ100% יוני בלאן מגרנד שמפיין ופטיט שמפיין, מיושן 8 עד 15 שנים ובצבע ענברי. מחיר מומלץ לצרכן 550 ₪

קוניאק Dupuy Auguste מהדורה מוגבלת וממוספרת מחביות העתיקות של המזקקה (1917 עד 1940) מיוצר מיוני בלאן ופול בלאנש מגרנד שמפיין, מיושן 50 עד 70 שנים. צבע ענברי כהה. מחיר מומלץ לצרכן 9,900 ש”ח

על  מזקקת  BACHE- GABRIELSE
מזקקת BACHE- GABRIELSEN נוסדה בשנת 1853 על ידי אוגוסט דופוי (ומכאן שם המוצר) ומאז ועד היום היא מזקקת קוניאק איכותי  בזיקוק דודי כפול ובמתכון סודי העובר מדור לדור.בשנת 1905 החליפה המזקקה בעלות כשעברה לידיהן של שני אנשי עסקים נורווגים, ולבסוף רק אחד מהם, תומאס באך גבריאלסן, נשאר בעלים יחיד של המזקקה. גבריאלסן  הקפיד לשמר את תהליך ייצורו וייחודיותו של קוניאק דופוי , וכך גם דורות ההמשך של המשפחה. מזקקת גבריאלסן  מייצרים כ1.2 מיליון בקבוקים ממותגים שונים המשווקים במעל ל26 מדינות ברחבי העולם (DUPUY בכ-19 מתוכם) בין השווקים המובילים- נורבגיה, סין וארה”ב.
מזקקת באך גבריאלסן נחשבת שונה ממרבית המזקקות שבחלב קוניאק הצרפתי משום שהיא מהבודדות באזור שעדיין שומרות על בעלות משפחתית ואינה שייכת לקונצרני האלכוהול הגדולים. איכות המוצר נשמרת באדיקות ומתמקדת בתהליכי ייצור מוקפדים המבוססים על שיטות מסורתיות, אשר בראש ובראשונה שמות דגש על איכות המוצר ורק לאחר מכן על חיסכון ומסחריות, וזו הסיבה ששמו של קוניאק Dupuy  הולך לפניו כקוניאק ייחודי ועשיר.

  • V.S. Very Special – תערובת של 40 קוניאקים שיושנו בין 2-8 שנים.
  • V.S.O.P. Very Special Old Pale- ערבוב של 60 קוניאקים שונים שיושנו בחביות בין 4-15 שנים.
  • X.O. Extra Old – תערובת של למעלה מ- 100 קוניאקים שהתיישנו בין 8-40 שנים.