בית ספר לצילום סטודיו גברא

טיפים לצילום אדריכלי

טיפים לצילום אדריכלי

מחפשים טיפים לצילום אדריכלי? איזה ציוד צילום צריך כדי לצלם כמו צלמי אדריכלות מקצועיים? מהם הסודות של צלמי האדריכלות?

הסודות הכי שמורים של צלמי האדריכלות נחשפים

רובנו אוהבים להביט בצילומי אדריכלות מושקעים ומקוריים, זהו תחום ייעודי בתעשיית הצילום הדורש ידע רב וניסיון. תחום האדריכלות ועיצוב הפנים משגשג יותר מתמיד ואין כמו צילומים מרהיבים של דירות מרשימות ביופיין, בתים פרטיים בסגנון אדריכלי יוצא דופן, מבנים מיוחדים ועוד.

כדי לסייע לכם לשפר את צילומי האדריכלות שלכם כדאי לכם לקרוא את הטיפים הבאים, הטיפים מתאימים לחובבי הצילום שאוהבים אדריכלות ועיצוב פנים, לאדריכלים המעוניינים לתעד את עבודתם, למעצבי פנים יצירתיים, לצלמים מקצועיים וליזמי בנייה.

תכנון צילום אדריכלי

צילום אדריכלי וצילומי עיצוב פנים מחייבים תכנון והכנות לקראת הצילומים. למעשה, צילום אדריכלי הוא צילום אמנותי ויש להתייחס לחללי הפנים והחוץ, לעיצוב המבנה, לחומרים, לתאורה, לטקסטורות ובעיקר לאור. כדאי לשלב נכון בין אור טבעי לבין תאורה מלאכותית, האור המלאכותי נועד להדגיש פרטים מסוימים בתמונה הסופית מאחר ולעיתים האור הטבעי אינו מאפשר לראות אותם בצילום.

חשוב לציין כי תכנון סגנון צילום זה אינו דבר של מה בכך, לכן מומלץ לבחור סדנא לצילום אדריכלי בבית ספר מקצועי ומוביל לצילום. באמצעותה סדנא רוכשים ידע תיאורטי וניסיון מעשי וזוכים לטיפים מצלמי אדריכלות מובילים.

בצילום אדריכלי יש לבחון את נושא האור ורק אז לבחור זוויות צילום. חשוב לבחור זווית צילום המתאימה להמחשת המבנה או חללי הפנים, הזווית צריכה להחמיא לנושא הצילום ולשקף את הפרטים הייחודיים והמרשימים ביותר. חשוב לוודא שאין פרטים העלולים להסיט את המבט מנושא הצילום, למשל עמודי חשמל, כבלי תקשורת, מרפסת או מסתור כביסה של אחד השכנים וכדומה.

בצילום מבנה כדאי לבחור זווית המשקפת את יופיו של המבנה, כאשר ההמחשה הטובה ביותר צריכה ליצור אפקט תלת מימדי, בצילומי עיצוב פנים כדאי לצלם בגובה אדם ממוצע אלא אם רוצים ליצור תמונה דרמטית ואז אפשר לבחור זווית מקורית ואמנותית יותר.

ציוד מומלץ לצילום אדריכלי

הציוד הנדרש לצילום אדריכלי איכותי הוא מצלמת DSLR או מצלמה מקצועית אחרת, חצובה טובה, פילטרים ומספר עדשות. חשוב להביא פלאש חזק וגופי תאורה נוספים כדי להוסיף אור מלאכותי בהתאם לצורך.

טיפים לצילום אדריכלי

הטיפים של צלמי האדריכלות המנוסים והמקצועיים הם:

  • לצלם את המבנה כאשר השמש מאחוריכם.
  • בעת צילומי חוץ של המבנה בשעות הערב כדאי להדליק את האורות בבית ובחצר.
  • מקמו את הפרטים הקטנים במבנה במרחק קצר מהמצלמה.
  • כדאי לצלם מבנים אחרי הזריחה או כשעה לפני השקיעה.
  • מומלץ לשלב בני אדם וחיות בצילום אדריכלי.
  • כדאי לבחור זוויות צילום שונות כדי ליהנות מצילום דרמטי ומקורי.
  • מומלץ לסגור את הטלוויזיות בבית כאשר מצלמים את חללי הפנים של המבנה, אפשר להדביק תמונה על המסך באמצעות תוכנת עריכה.
  • בהתאם למצלמה, עדיף לבחור בשליטה ידנית כדי לשלוט בצמצם, במהירות התריס וברגישות.

הכתבה באדיבות בית הספר לצילום סטודיו גברא. בית הספר לצילום הוא מוסד לימודים מוכר בישראל המציע עשרות שנות ניסיון בתחום הצילום וההוראה, צוות המרצים כולל צלמים מנוסים ומובילים בתעשייה, ובמהלך הלימודים מפתחים שפה צילומית מקורית וכלים לביטוי אישי באמצעות צילום. אם אתם מחפשים סדנאות צילום ברמה גבוהה – סטודיו גברא הוא המקום המתאים והמומלץ ביותר עבורכם!

קרדיט – בית ספר לצילום סטודיו גברא