יין מונטיפיורי

יינות כרם מונטיפיורי – לקראת פסח

מאת: סמדר שני Smadar Shani

מותג היין מונטיפיורי, הבנוי כולו סביב שמו של הנדבן הבריטי הנודע, שהיה בעצמו חובב יין רציני. מציע לקראת הפסח מבחר יינות טובים במחירים נגישים תחת היינן ששון בן אהרון:

מונטיפיורי אדום 2017 עשוי זני ענבים- 45% פטיט סירה 35% שיראז 20% מלבק.מאיזור גידול- הרי יהודה. בתהליך הייצור כל חלקה מופקת בנפרד ולאחר מכן עוברת בלנד סופי יחד. מאופיין בארומות של פירות אדומים עם בשרניות בחיך וסיומת מאוזנת ומרעננת,יין אדום שמתאים מאד לעונת הקיץ,מומלץ עם עם בשר אדום וגבינות מיושנות. אלכוהול- 13.5%. מחיר 70 ₪.

יין מונטיפיורי

מונטיפיורי אדום 2017

מונטיפיורי קברנה סוביניון 2017 עשוי זן ענבים- 100% קברנה סוביניון.מאיזור גידול- הרי יהודה, היין עבר תהליך יישון 8 חודשים בעץ אלון אמריקאי וצרפתי. יין מאוזן מאופיין בארומה מתקתקה של תותים ופרי אדום,עם נגיעה של וניל בסיומת. מומלץ עם מנות פסטה ובשר.אלכוהול- 14%מחיר : 95 ₪.

מונטיפיורי קברנה סוביניון 2017

מונטיפיורי פטיט סירה  2013, עשויזני ענבים 100% פטיט סירה. מאיזור גידול- הרי יהודה. בתהליך הייצור,נבצר מ”חלקות” יחידניות כרם בוגר יבול נמוך ,עבר סינון גס ועבר יישון- 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות קטנות. יין בעל צבע עמוק ועוצמתי, ניחוח סיגליות, שזיפים ושוקולד. בחיך היין בעל גוף מלא ואלגנטי בעל סיומת מאוזנת ארוכה ומתמשכת.מומלץ עם בשר אדום, נתח קצבים, גבינות מיושנות. אלכוהול- 13.5%. מחיר 160 ₪.

יין מונטיפיורי

מונטיפיורי פטיט סירה  2013

מונטיפיורי כרם משה 2013 , נקרא על שם האדמה הראשונה שנרכשה ע”י משה מונטיפיורי מחוץ לחומות העיר העתיקה, בה שתל כרמים והיום מוכרת לכולם בשם משכנות שאננים.יין כרם משה עשוי זני ענבים- 78% קברנה סובניון, 15% פטיט ורדו, 5% מרלו, 2% מלבק.מאיזור גידול- הרי יהודה. בתהליך הייצור, כל זן נבצר מכרם יחידני מובחר לאחר מכן עבר תהליך ייצור ויישון בנפרד לפני הרקח הסופי. היין יושן 18 חודשים בחביות עץ צרפתיות.יין מורכב בעל צבע עמוק ועוצמתי, ניחוחות של פירות יער,נגיעה של קינמון ותותים. מורגש עישון מעודן ואלגנטי. בעל רבדים רבים עם סיומת ארוכה ומתמשכת.מומלץ עם מנות בשר וגבינות מיושנות. אלכוהול- 13.5%. מחיר 250 ₪.

יין מונטיפיורי כרם משה

מונטיפיורי כרם משה 2013

 

מונטפיורי אריא רזרב 2013 מהדורה מוגבלת ומיוחדת של יין מעולה, החוגג את הסגנון החדש של ממסך ישראלי ים-תיכוני. פירוש השם ‘אריא’ הוא אוויר באיטלקית, ומזכיר את האוויר הנושב מהים התיכון ומסובב את טחנת הרוח של מונטפיורי, ומקרר את הכרם. הקונוטציה המוזיקלית של אריא, מרמזת על הרמוניה ומלודיה. השימוש בשם באיטלקית מזכיר את שורשיות המשפחה באיטליה.יין עשוי מזנים: 65% סירה, 20% קריניאן, 15% פטיט סירה. אזור גידול הרי יהודה. בתהליך הייצור הזנים הותססו באופן נפרד ולאחר מכן מוזגו לצורך הרכבת הממסך. יין בטעם מלא ועשיר עם סיומת ארוכה ומאוזנת.מומלץ עם נזיד טלה ובשר בצלייה על גריל. אלכוהול: 13.5%. מחיר 180 ₪.

יין מונטיפיורי אריא

מונטפיורי אריא רזרב 2013