עיצוב בתי יוקרה

כמה עולה לבנות בית פרטי?

כמה עולה לבנות בית פרטי?

רוב הישראלים חולמים על בית פרטי עם חצר מטופחת וגינה עם פרחים, וכדי להגשים את החלום ישנם מספר שלבים הכרחיים עד קבלת המפתח ואכלוס הנכס הפרטי והיוקרתי. חשוב להכיר את שלבי התכנון והבנייה מראש כדי להיערך נכון מבחינת כסף, זמן ומגורים זמניים עד השלמת עבודות הבנייה והגמר. אם גם אתם רוצים לדעת כמה עולה לבנות בית פרטי ביישוב, בהרחבה בקיבוץ ובכל מקום אחר, הגעתם למקום הנכון!

שלבי הבנייה של בית פרטי והערכת העלויות

באופן כללי קשה לקבוע מראש מהי עלות הבנייה של בית פרטי בישראל מאחר ולכל לקוח יש דרישות מיוחדות ושונות, ויש הבונים וילה יוקרתית עם שלושה מפלסים ובריכת שחייה גדולה, בעוד אחרים בונים בית פרטי קטן ופשוט יחסית עם חצר מטופחת.

שלבי הבנייה העיקריים הם:

·         תכנון ועיצוב בית יוקרתי – בהנחה שרכשתם כבר מגרש לבניית בית פרטי, שלבי הבנייה מתחילים בתכנון המבנה על ידי אדריכל. מומלץ לבחור סטודיו מקצועי ואמין המציע תחת קורת גג אחת מענה אדריכלי, עיצוב בתי יוקרה על ידי צוות מקצועי ופיקוח בנייה. תכנון אדריכלי הכולל עיצוב פנים של בית היוקרה עליו אתם חולמים כרוך בעלות ממוצעת של כ-40,000 ש”ח עד 80,000 ₪, ואף למעלה מכך.

·         עבודות עפר ושלד – השלב הראשון בבניית בית פרטי מתחיל בעבודות עפר והכנת השטח, מדידות ובניית השלד והיסודות של הבית. יש גם הוצאות פיתוח, עלויות לפינוי פסולת, מדידות והוצאות נוספות, קבלן העפר יקבל כ-20,000 עד 30,000 ₪. עלות קבלן השלד מתומחרת לפי מטר בנייה ועל פי עלות ממוצעת של 2,000 ש”ח למ”ר כולל חומרים.

·         איטום – לאחר השלמת עבודות השלד יש לבצע איטום מקצועי ואיכותי על ידי קבלן מוסמך, העלות המוערכת היא כ-50,000 ₪.

·         חשמל ואינסטלציה – קבלן חשמל אחראי על חיווט והתקנת צנרת לחשמל בקירות, תכנון ובניית לוח חשמל, ביקורת ועוד, העלות משתנה בהתאם לגודל הבית ודרישות הלקוח, לכן העלות הממוצעת היא כ-80,000 ₪. קבלן אינסטלציה אחרי על התקנת תשתיות האינסטלציה וחיבור הבית לקווי הביוב העירוניים, העלות הממוצעת היא כ-80,000 ש”ח, יש לשלם גם למהנדס אינסטלציה שתפקידו לתכנן את התשתית.

·         גגן – קבלן מקצועי לבניית ולאיטום גג רעפים, העלות הממוצעת היא כ-50,000 ₪.

·         עבודות צבע וגמר – לאחר שהבית הפרטי מוכן מבחינת שלד ותשתיות מתחילים בעבודות גמר הכוללת עבודות גבס ונגרות בהתאם לתוכנית של האדריכל ועיצוב הפנים, עבודות צבע פנים וחוץ, התקנת כלים סניטריים, השלמת העבודות בחללי הפנים כולל מטבח, חדרי שינה, סלון, חדרי שירותים ורחצה ועוד.

יש הוצאות נוספות לבניית בית פרטי כמו תכנון סביבתי ופיתוח גינה, עלויות של אישורים מהרשויות הרלוונטיות, תשלום לעורך דין, עלות של מפקח בנייה, תשלומים שונים למהנדסים ועוד.

לכן, כאשר משקללים את כל העלויות לבניית בית פרטי אפשר לקבוע שהעלות הממוצעת למ”ר בישראל היא כ-8,000 ₪. כמובן שזו הערכה כללית בלבד והמחיר עשוי להשתנות מאחר ויש פרמטרים רבים בכל פרויקט לבניית בית פרטי. יש גם אפשרות להוזיל את עלויות הבנייה אם מחליטים על שיטת הבנייה הקלה, אך רוב הישראלים מעדיפים בית פרטי מבטון יצוק ובלוקים. כדאי לבחור רק אנשי מקצוע מנוסים ועדיף לשלם יותר ולקבל בית פרטי הבנוי בסטנדרטים גבוהים.