מיקי בוגנים בית ספר לאיפור

מדריך איפור מעושן לכהות עור 

קרדיט : בית ספר לאיפור מיקי בוגנים

נשים בעלות עור כהה נוטות לפיגמנטציה בגלל ריכוז גבוה של פיגמנט המלנין בעורן. כאשר נשים כהות נחשפות לשמש ישירה באופן ממושך הן עשויות לסבול מתופעת הפיגמנטציה הגורמת להיווצרות כתמים על עור הפנים ועל העור בשאר חלקי הגוף. שחומות העור נחשבות לאקזוטיות אך עליהן לזכור כי השמש גורמת לנזקים הניכרים על עורן, לכן איפור לכהות עור שונה במעט משיטות האיפור לנשים עם עור בגוון בהיר, ויש להסתיר את נזקי השמש באמצעות התאמת האיפור באזורים הבולטים במיוחד כמו שפתיים, עיניים, עצמות הלחיים, האף, הסנטר והמצח.

איפור מעושן לכהות עור

טרנד האיפור המעושן מתאים לנשים בכל הגילים, הטרנד פופולרי בקרב נשים בעלות עור בהיר, אך הוא מתאים גם לנשים כהות עור. זהו איפור בסגנון טרנדי וחושני וכדי להשיג את המראה יש להקפיד על שלבים לאיפור מעושן לפי ההנחיות של מאפר מקצועי ומוכר.

השלבים העיקריים לאיפור מעושן לנשים כהות עור:

  • שכבה נדיבה של פרמייר ומייק אפ איכותי על עור הפנים, חשוב לבחור מייק אפ המתאים לכיסוי מלא של העור כדי לטשטש ולהסתיר באופן מושלם את כתמי הפיגמנטציה המאפיינים את רוב הנשים בעלות העור הכהה. מומלץ להשתמש במייק אפ עם תת גוון חם, למשל אדום או כתום, כדי להימנע ממראה של עור אפור ועייף.
  • בשלב זה יש למרוח צללית המתאימה לגוון העיניים, לרוב הנשים כהות העור יש עיניים חומות, לכן גם צללית ירוקה יכולה להתאים. מעל גלגל העין כדאי למרוח צללית בגוון כסוף. כדי להשיג את המראה הטרנדי של האיפור המעושן יש לטשטש מעט את הצלליות באזור כפל העין בתנועה מהירה כלפי מעלה.
  • כעת יש למרוח קונסילר כדי לטשטש את תופעת העיגולים הכהים מסביב לעיניים, קונסילר בעל תת גוון צהוב או אדום בטון אחד בהיר מגוון העור ישיגו את המראה המושלם.
  • כדי לקבע את הקונסילר והמייק אפ מומלץ לפזר מעט פודרה אבקתית בגוון כהה.
  • בעזרת אייליינר שחור יש לתחום מסגרת מסביב לעיניים, להשגת המראה המעושן יש לצייר קו משורש הריסים העליונים כלפי חוץ ותוך מיזוגו לצללית. את הקו התחתון של האייליינר מטשטשים בעזרת צללית כסופה.
  • איפור עיניים המתאים לכהות עור מבוסס על גוונים כמו זהוב, נחושת, ברונזה, בורדו, כתום, ורוד דומיננטי, צבעי פסטל וסגול עמוק, אלו צבעים חזקים המאירים את העור ומשדרים חיות ורעננות.
  • בשלב זה יש למרוח קונסילר בגוון העור באזור שמתחת לעיניים ועל עצמות הלחיים, כדאי לפזר את הקונסילר באמצעות ספוגית או על ידי מברשת מייק אפ.
  • את הגבות אפשר לתחום באמצעות איפור גבות בגוון חום כהה.
  • בשלב האחרון יש למרוח שכבה נדיבה של מסקרה על הריסים, לפזר מעט סומק בגוון מתאים ולמרוח שפתון.
  • להשלמת המראה המעושן יש למרוח שפתון נועז, אך חשוב לזכור כי לנשים כהות עור יש בדרך כלל שפתיים מלאות והשפתון המבריק בגוון דומיננטי עלול לגרום למראה של שפתיים מנופחות.

אגב, גם איפור עיניים מעושן כחול מתאים לכהות עור, זהו מראה דרמטי וייחודי המתאים לעור הכהה ומבליט את יופייה הטבעי והחושני של האישה.

הכתבה באדיבות מיקי בוגנים – מאפר, מעצב שיער, מנחה טלוויזיה מוכר ואושיית רשת ואופנה, הנכן מוזמנות ללמוד איפור מקצועי בבית הספר לאיפור של מיקי בוגנים.