מסעדה הודית אינדיאן אקסנט בלונדון

אינדיאן אקסנט מסעדה שווה בלונדון

מאת: סמדר שני Smadar Shani

מה רבה הייתה אכזבתי כשנבצר ממני להשתתף בארוחה של השף MANISH MEHROTRA ממסעדת  Indian Accent כאורח של השף יובל בן נריה ממסעדת טאיזו

הארוחה הייתה במסגרת פסטיבל “ראונד טייבל ביי אמריקן אקספרס” (בו שפים של מסעדות מוערכות מהעולם מתארחות במסעדות שוות בישראל) אספר על פועלו של השף בשביל שתבינו במה מדובר: MANISH MEHROTRA קצת כמו מארחו, יובל בן נריה ממסעדת טאיזו, יצא למסע ארוך של 9 שנים ברחבי אסיה במטרה ללמוד את המטבחים המקומיים השונים, שמהם יצר בשלוש מסעדותיו: בניו דלהי, ניו־יורק ועכשיו בלונדון, מטבח עילי שמשלב טכניקות מערביות עם חומרי גלם הודים.

מסעדה הודית אינדיאן אקסנט בלונדון

שף מאניש מהרוטרה נחשב לאחד מהשפים המדוברים ביותר בהודו, הוא זכה בשלל פרסים בינלאומיים על תרומתו למטבח ההודי העכשווי, כולל תואר “המסעדה הטובה ביותר בהודו”, כמו כן, אינדיאן אקסנט היא המסעדה ההודית היחידה שנכנסה לדירוג העולמי The World’s 50 Best Restaurants  (מקום 87#), תחת הנימוק: “המסעדה מגישה את האוכל היצירתי ביותר בתת היבשת ההודית”. שף מהרוטרה נחשב כאחד המייסדים של המטבח ההודי העכשווי וכמומחה בתחום, הן בהודו והן מחוצה לה. הוא הפך לסלב בארצו, כולל הופעת אורח ב”מאסטר שף” ההודי, וזכייה בריאליטי בישול הודי Foodistan במקום הראשון.

מסעדה הודית אינדיאן אקסנט בלונדון

בהתחשב בכך שאני חובבת אוכל הודי עם השפעות מערביות “הכה נדיר במחוזותינו” ובהתחשב בכך שלונדון היא אחת הבירות המשפיעות ביותר בעולם עבור אוכל הודי (ויש אומרים כי יש לה אוכל הודי טוב יותר מאשר בהודו) ביקור בלונדון מבחינתי הוא חגיגה לחיך והזדמנות מצוינת לבקר באינדיאן אקסנט, אחת מקומץ מסעדות הודיות שמגישות אוכל הודי גורמה. למצוא שולחן (לשניים) באינדיאן אקסנט בפרק זמן של 4 לילות הייתה משימה מאתגרת, מכיוון ש”סרוויס צהריים” מסתיים בשעה 1430 והמסעדה נפתחת שוב בשעה 1730 לסרוויס של הערב, השולחן שוריין לבסוף ליום שבת, ערב הנסיעה חזרה לישראל, לכן מיהרנו להתייצב בפתח המסעדה בזמן.

מסעדה הודית אינדיאן אקסנט בלונדון

הסניף של אינדיאן אקסנט בלונדון ממוקם ברחוב Albemarle אחד הרחובות היפים בשכונת מייפייר, סמל סטטוס לאריסטוקרטיה ויוקרה. המסעדה מעוצבת בסגנון מערבי מודרני ומשתמשת בתאורה ייחודית שמשרה אווירה קסומה ומסקרנת. ניכר שצוות המסעדה (משולב מהודים ומערביים) עבר הכשרה לעמידה בסטנדרטים המתבקשים ממסעדת גורמה. המלצר שלנו היה מקצועי ושירותי אבל יחד עם זאת חייכני ולא פורמאלי והסביר בחינניות את הקונספט של הארוחה והרכב המנות בתפריט.

כל מנה שהוגשה לשולחננו (ולשולחנות הסמוכים) עוצבה ביצירתיות מרשימה ועלתה לאינסטגרם לפני שנאכלה. המנות המשיכו לקצור קולות התפעלות גם בשלב הטעימה, מנות מרגשות מחומרי גלם משובחים, משלבות טכניקות ורכיבים חדשניים ומערביים עם טעמים ומסורות של הודו וניתן לראות את ההשפעות שספג מהרוטרה מהמטבח האירופאי הקלאסי. התפריט מבוסס על ארוחה של 3 מנות במחיר 55 פאונד או 4 מנות ב 65 פאונד ויש מינימום הזמנה של 55 פאונד לסועד. לא זול יחסית לאופציות הודיות אחרות שדגמנו, אך עם תמורה מעולה לכסף!!! זכינו ללחיצת יד מהשף המהולל איש צנוע וחף ממניירות של שפים, שממשיך לטעון בצניעות שהאוכל והטעמים הם הגיבורים האמיתיים במטבח.

מסעדה הודית אינדיאן אקסנט בלונדון

three course £55 | four course £65 choice of three or four courses and one accompaniment additional course £10 | additional accompaniment £6 (minimum order of three courses per person)

 Indian Accent, 16 Albemarle Street

Mayfair, London W1S 4HW
020 7629 9802