מכונית הסאלון החדשה של לקסוס הושקה בישראל

מאת: מערכת מןסטרים

לקסוס החלה לשווק בימים אלו בישראל את מכונית הסאלון החדשה שלה – סדרה ES המרשימה והיוקרתית.

סדרה ES של לקסוס מגיעה לישראל בפעם הראשונה, אך בארה”ב היא מוכרת כבר כמעט שלושה עשורים ונחשבת למכונית הנמכרת ביותר של לקסוס מאז ומעולם, למעט רכב הפנאי RX. סדרה ES מחליפה בישראל ובאירופה את סדרה GS שהייתה מכונית הסאלון של לקסוס בשווקים אלו, ויצורה הפסיק בתחילת השנה.

לקסוס ES היא מכונית סאלון גדולה ומרשימה שאורכה מתקרב ל-5 מטרים והיא מעוצבת בסגנון העדכני ביותר של מותג היוקרה היפני. מלפנים אי אפשר שלא לפספס את שבכת שעון החול הגדולה והמרשימה, שמצדדיה משתלבות יחידות תאורה מפוסלות וזוויתיות בטכנולוגית LED המבטיחה ראות מקסימלית. מהחזית נמתחים קווי הגוף באופן מודגש ומסתיימים בזנב בעל קו מתניים מפוסל וספויילר דק ואלגנטי לרוחב דלת תא המטען.

תא הנוסעים של לקסוס ES מעוצב בסגנון המוכר של לקסוס וכולל מסך מגע גדול ומרשים המזדקף לצידו של לח המחוונים וניתן לשליטה גם על ידיד משטח מגע בין המושבים הקדמיים. לוח המכשירים, כמו גם הדלתות והמושבים מדופנים בעור איכותי בעל תפירה מרשימה בנוסף משולבים בו ובגלגל ההגה עיטורי עץ מלוטשים. רמת האבזור בתא הנוסעים גבוהה מאד וכוללת כסטנדרט מושבים מתכווננים חשמלית עם חימום וקירור, גלגל הגה מתכוונן חשמלית, מפתח חכם, בלם יד חשמלי וגג שמש פנורמי.

את לקסוס ES מניעה יחידת הנעה היברידית מתקדמת הכוללת מנוע בנזין בנפח 2.5 ליטר ומנוע חשמלי היוצרים הספק משולב של 218 כ”ס. הכוח מועבר לגלגלים קדמיים דרך תיבה אוטומטית רציפה בעלת שמונה יחסי העברה קבועים מראש. חבילה זו מאפשרת ללקסוס ES להציע ביצועים מרשימים לצד צריכת דלק נמוכה במיוחד של כ-22 ק”מ ליטר לפי נתוני היצרן.
מחירה של לקסוס ES בישראל תחרותי מאד ביחס לקטגוריית מכוניות הסאלון ומתחיל ב-289 אלף ש”ח, כאשר מפרט המכונית כולל נוסף לאבזור המרשים המצוין לעיל גם 10 כריות אוויר, בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת שמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה.