קורס ערבית אונליין בחינם

קורס ערבית אונליין בחינם!

מאת: סמדר שני

שפה 1 החברה המובילה ללימוד שפות אונליין משיקה קורס ללא תשלום! – אתגר 10 השעות ללימוד קריאה וכתיבה של ערבית מדוברת באמצעות קורס “קוראים וכותבים ערבית”

במסגרת הקורס שמתבצע באמצעות הלומדה האינטראקטיבית של שפה1, ילמדו הגולשים במשך 10 שעות לכתוב את כל האותיות, מילים ומשפטי מפתח ולקרוא בערבית. מסיימי הקורס שניתן חינם באתר שפה 1 יוכלו לקרוא שלטים בערבית, לסמס בערבית ולקרוא בשטף.

אתגר 10 השעות מוענק חינם כחלק מיוזמה של שפה1 שבאה לענות על  עלייה בביקוש ללימודי ערבית, בעקבות הסכמי השלום הטריים שנחתמו עם מדינות המזרח התיכון ובראשן איחוד האמירויות ומרוקו.

אודות שפה 1

מאז הוקמה שפה1, הלומדה האינטראקטיבית שפיתחה צוברת פופולריות רבה, וכיום היא הבחירה של מקומות העבודה ומוסדות הלימוד הטובים ביותר בארץ. קבוצת הארץ, שזיהתה את הפוטנציאל והייחודיות של התוכנה אף רכשה לאחרונה 50% מהחברה.

“הקהל שמשתמש בלומדה מגוון מאוד”, אומר מנשה. “לצד אנשים רבים שפשוט חלמו במשך שנים לדעת ערבית כדי לשוחח עם הסבא והסבתא בשפתם, יש גם כאלה שעובדים עם לקוחות ערביים רבים, מהארץ או מחו”ל, ואנשים שידיעת השפה מקלה עליהם מאוד, כמו צוות רפואי בבתי חולים, בעלי חנויות, מדריכים ועוד”.

ואכן, שפה1 מלמדת ערבית כמו שתינוקות לומדים כל שפה, דרך האזנה, חיקוי ולבסוף הבעה עצמית. התוכנה עוטפת את הלומד בסביבה דוברת ערבית באמצעות אינספור אינטראקציות שמטמיעות בלומד את השפה תוך כדי תנועה, עד שהוא לומד לדבר ולהביע את עצמו בערבית, כלומר היא מתבססת על “הגישה הטבעית ללימוד שפה” ומתאימה גם למי שלא מכיר את השפה כלל.

בסקר שערכה שפה1 בקרב 1800 מתעניינים בלימודי שפות עלה כי מעל 20% מעוניינים בלימודי ערבית לצרכי עבודה ועסקים, עובדה שמדגישה את הפוטנציאל העסקי בתחום.

שפה 1 הוקמה על ידי אלה ולסטרה, שכתבה את התוכנית “שפה מספרת תרבות” (תכנית ללימוד ערבית בבתי ספר ממלכתיים), ועוסקת בהוראת שפה מזה שלושה עשורים, ויונתן מנשה, המכהן כמנכ”ל החברה. קבוצת הארץ מחזיקה בכ- 50% ממניות מהסטארטאפ