בר 51

בר 51 המקום הכי נכון בעיר

מאת: סמדר שני Smadar Shani

בר 51 התברג בצמרת המקומות השווים והנכונים בתל אביב. אתגר שנצלח בטבעיות על ידי תותחים כבדים בתחום. עם מנות מדויקות וחכמות, צוות מקצועי ובקיא תפריט יין נגיש וניחוח של חו”ל. בר 51 מספק את כל החבילה.

מאחורי ההצלחה עומדת חבורת מקצוענים שכוללת את מושיק גמליאלי ילד הפלא של קבוצת מחניודה יחד עם איתמר נבון, שתפקד כסו שף של גמליאלי במסעדת מונא הירושלמית, יחד הם קנו מאסף גרניט את חלקו והפכו לשותפים ולבעלים של מונא עם רועי צבאג ומאז עשו הרבה דברים יפים יחד. הם פתחו את מסעדת אנה בירושלים ואחראים על התפריט המשובח של מסעדת 02 במלון ענבל הירושלמי.
למיזם של בר 51 הם אחדו כוחות עם המסעדנית דנה ירזין דור שני לאצולת מסעדנות בתו של יורם ירזין, שועל ותיק ומנוסה בתחום. לצדו של מושיקו השף, יש את עומר שחם ואור אנקרי השפים התפעוליים ואת המסעדה מנהל אביתר ברעם שמתפקד גם על תקן הסומליה המוכשר.

בר 51

המקום: בר 51 בחר להתמקם על רחוב הירקון, מיקום מאתגר ומפתיע ובטח לא “הכוס תה” של הקהל אותו הוא מושך כמו פרפר לאש. הוא ממוקם בחזית בקומת הקרקע של מלון רנומה שבבעלות מיכאל רוטנברג, מי שהפיק בזמנו את סרטו של עמוס גוטמן. השיפוץ של המקום נעשה תחת מגבלות שימור מחמירות. הבניין המשוחזר יפהפה ומזכיר בהחלט את תל אביב של פעם, אבל את החלקים הטובים שלה.
בר 51 הנו בר יין מרשים שפועל במנותק מהמלון וגם הכניסה אליו נפרדת. לצידו של הבר פתחו גם בית קפה בשם טרומפלדור. המקום נע על התפר שבין בר ומסעדה בלי חוקים וכללים. החלל של המקום מאורך כאשר כל הסצנה של האוכל מתנהלת לאורכו של הבר.

האוכל: מנות מדוייקות וחכמות שמדברות בשפה אחרת אוכל טיפוסי של בר עכשווי, שמנסה להתמקד בטוב מכל חומרי הגלם. האוכל של מושיקו גמליאלי מתעלה על עצמו בעוצמת הטעמים. מנות פשוטות וקלילות אבל רק כביכול, אי אפשר שלא להתרגש ולהתרשם מרמת המיומנות,ההשקעה והדקויות.גמליאלי מתרכז בלעשות את מה שהוא יודע הכי טוב וניכר שאכפת לו מהלקוחות וחשוב לו להעביר את החוויה דרך העיניים שלו. לא תראו פה אווירת שוק, אין כאן הסתחבקות ומגניבות ובעיקר אין פוזה. יש פשטות וצניעות ואהבה אמיתית לאוכל ומחויבות אמיתית .יש אמירה

הקומפלקס של בר 51 נחלק לשניים- קפה טרומפלדור, בית קפה שמשרת גם את אורחי המלון ואפשר לשבת ולשתות בו כוס קפה, לאכול את המאפים הנהדרים הנאפים במקום
ובר 51  שהתפריט שלו כולל 16 מנות מדוייקות, עשויות בתחכום אך בפשטות. דגים נאים, ברוסקטה עם פילה דג ים קטן, צ׳אטני דלעת וצ׳ילי מותסס ומנות פירות ים. בגזרת הבשר לחי עגל עם מנגולד ורימונים, דנבר קאט עם סלסה ורדה. שתי מנות פסטה וצלחת גבינות נהדרת עם מרמלדות ביתיות
האוכל של גמליאלי עדין ואלגנטי. המנות מוגשות בגודל ביניים שמאפשר לחלוק כמה מנות לצד הדרינק. המחירים נעים בין 22 ל-96 ש”ח. תפריט היין והאלכוהול עליו מופקד אביתר ברעם הסומילייה כולל מגוון מעניין של יינות והפתעות..

בר 51  פתוחים 7 ימים בשבוע:
א׳-ה׳ 18:00-00:00
ו׳-ש׳ 12:30-16:00.  18:00-00:00
*האפי האוור 30% על כל התפריט. 18:00-19:00 שבעה ימים בשבוע – שווה ביותר!

קרדיט תמונות: נועם פריסמן