טומאטין 18 וויסקי משובח

וויסקי משובח של ישרייקו

מאת: סמדר שני

בואו תכירו מגוון משקאות וויסקי משובחים מהעולם

הסקוטית מבית ישרקו חרטה על דגלה להיות מובילה בתחום האלכוהול בישראל ובהמשך לעלייה בצריכת הוויסקי בקרב הישראלים, מציעה לנו מגוון משקאות וויסקי משובחים מהעולם.

וויסקי אבן וויליאמס סינגל בארל קנטאקי סטרייט ברבן וויסקי, ברבן סופר פרמיום, שהוא ספינת הדגל של מזקקות הבן היל. זהו ברבן מחבית יחידה, עם ציון שנת הייצור, נחשב לאחד מהטובים בעולם , בקטגוריה שלו והוויסקי האמריקאי הראשון שזוכה בפרס וויסקי השנה של Spirit Journal,

43.3% אלכוהול, עשיר, מתובל, דבשי ופירותי, עם סיומת ארוכה ונדיבה. לשתות נקי, על קרח, או כבסיס לקוקטיילים קלאסיים כמו אולד פאשנד, מינט ג’ולפ או מנהטן.

מחיר: 215 ₪  ל-  750 מ”ל

וויסקי סקוטי אבן וויליאמס משובח

וויסקי אבן וויליאמס סינגל בארל קנטאקי סטרייט ברבן וויסקי

טומאטין מיוצר על ידי מזקקת “טומאטין” בסקוטלנד, טומאטין. המזקקה הוקמה בשנת 1897 ונקראת על שם הכפר בו היא שוכנת “טומאטין”. כיום המזקקה מספקת כ- 2.5 מיליון ליטרים של וויסקי בשנה והיא נחשבת אחת ממזקקות הסינגל מאלט, הגדולות ביותר בסקוטלנד.

טומאטין 14 שנה, מתוחכם ומשלב ארומה של דבש, מלון צהוב מתוק, תפוח אפוי וסוכריית חמאה. עם 46% אלכוהול, מיוצר על פי אותו מתכון קלאסי מסורתי עתיק, עם המים המגיעים ממעיין אלטנה פירת’ הנובע בהרי מונאד-ליאת’ אשר בקרבת הכפר. התהליך כולל 4 שלבים: הלתתה, הכנת חומרי הגלם לתסיסה, תסיסה וזיקוק, אשר מעניקים למוצר את אופיו המיוחד, הארומה וטעמו.

מחיר: 289 ₪ ל- 700 מ”ל

וויסקי טומאטין משובח

טומאטין 14 שנה

טומאטין 18 שנה  – אחד מהסינגל מאלט וויסקי, הטובים בעולם, מקבל פיניש בחביות שרי אולורוסו ספרדיות של לפחות שנתיים. ייחודי בטעמו, מאופיין בארומות של פירות, קינמון ומייפל ובטעמים של לימון ושוקולד שחור.

מחיר: 497 ₪ ל-700 מ”ל

ויסקי ניקה ויסקי יפני מיוצר על ידי מזקקת ניקה שבבעלותה מפעלים ומזקקות ברחבי יפן. חלקן משתמשות לייצור ויסקי וחלק לייצור מוצרים משלימים. במזקקת יואיצ’י – המזקקה הצפונית, המקורית, מייצרים סינגל מאלט עשיר. הויסקי מקבל את הארומות והגוף האופייניים שלו מתהליך החימום הישיר של הדודים, בו משתמשים באבקת פחם טבעי- שיטה שכבר לא משתמשים בה כמעט בכלל. המזקקה השנייה שבה מייצרים סינגל מאלט נמצאת בחלק הצפון-מרכזי של מקום שנקרא הונשו, והוויסקי שמתקבל בה הוא רך ועדין.

ויסקי ניקה מהחבית אחד מהוויסקי היפנים המוערכים ביותר שיש,עם 51.40% וויסקי מורכב בעל גוף דומיננטי, עם סיומת ארוכה של וניל ופירות ועץ,ויסקי בלנדד יפני עוצמתי המחבר ויסקי משתי המזקקות של חברת ניקה (יואיצ’י ומיאגיקיו) יחד עם ויסקי גריין.

מחיר: 198 ₪ ל-500 מ”ל

וויסקי ניקה יפני משובח

וויסקי סופר ניקה

ניקה סופר ויסקי רך ומעט מעושן, עם 43% אלכוהול שמתאים מאוד לשתות נקי או עם קרח כמו שהיפנים אוהבים. הויסקי עגול, רך וניל, שוקולד ותיבוליות מאוד מרומזת

מחיר: 298 ₪ ל- 750 מ”ל

אלייה קרייג סמול באצ’ נקרא על שמו של האיש שהחל את הכל- הכומר אלייה קרייג הוא זה שגילה שוויסקי משתבח בחביות חרוכות, וזה ,שהחל ליישן את הוויסקי שלו בחביות אלה והפך אותו למעשה ל”ברבן”.

אלייה קרייג – וויסקי מלא ועשיר, מעט מעושן עם47%  אלכוהול, צבעו חרוך ומורכב, עם רמיזה קלה לווניל, פירות מתוקים ומנטה טרייה בפה.  הפה חלק ומלא עם דגשים מתובלים, עשן מוסקט וסיומת ארוכה ומתוקה, מעט קלויה.מומלץ עם גבינה כחולה, ברבן נפלא לערב עם חברים.

מחיר:  215 750 מ”ל

סוגי הוויסקי משווקים בישראל באמצעות חברת ישרקו מקבוצת טיב טעם, מהחברות המובילות בשוק היין והמזון בישראל, המתמחה בשיווק והפצת מותגים מובילים מהארץ והעולם.

ניתן להשיג ברשת טיב טעם/בחנויות היין המובחרות/ובמסעדות היוקרה ברחבי הארץ.