SMART NORA

תכירו גאדג’טים שיבטיחו שתישנו טוב

מאת: רותם אלתר

האמהות והאבות שבינינו כבר יודעים את האמת המרה: “לישון כמו תינוק” זה שקר אחד גדול – אלא אם מדברים על שינה מקוטעת. ואין בעולם דבר שמשתווה לשינה טובה. מעטים הדברים שמשתווים לתחושה הזו של לקום רעננים בבוקר, עם כוח ליום חדש.

שינה היא מצרך יקר. היא דורשת מאיתנו זמן שלרוב אנחנו מעדיפים להשקיע בדברים כביכול מועילים יותר – לצאת בערב, לעבוד עד מאוחר וכו’. אבל בסופו של דבר זה עולה לנו ביוקר. מחסור בשינה מביא אתו הרבה תופעות לוואי ממש לא מוצלחות: דכדוך, דכאון ועצבנות, רעב מוגבר ואכילה בלתי מאוזנת, נזקים לעור הפנים והחלשות המערכת החיסונית.

SMART_NORA

אז נניח שהבנתם כמה חשוב לישון כמו שצריך – זה עדיין לא משהו שכל כך פשוט לעשות. אנחנו צורכים במהלך היום כמויות של קפאין, אנחנו טרודים בכל מיני עניינים (כספיים, חברתיים, פוליטיים) שמה לעשות, מדירים שינה מעינינו. וגם אם הצלחנו להירדם, השינה לא תמיד רציפה ורגועה. כרגיל, לטכנולוגיה הפתרונות. תכירו את ארבעת האביזרים שישפרו את איכות השינה שלכם. 

NOKIA SLEEP

מהאנשים שהביאו לכם את הטלפון 3310 הבלתי ניתן להשמדה (שבאופן תמוה הצליח לעשות קאמבק בשנה שעברה) מגיע חידוש בטכנולוגיית שינה: חיישן Wi-Fi המונח מתחת למזרן ועוקב אחרי דפוסי השינה שלכם, קצב הנשימה, לחץ הדם ותנועות הגוף, מסתנכרן למערכת הבית החכם ובאמצעות הנתונים המתקבלים מתפעל את המערכות השונות – החשכת הבית, שינוי טמפרטורה בהתאם למצב השינה ועוד.

NOKIA_SLEEP

בקיצור: אביזר מעקב שינה שלא מצריך חוטים וחיבורים מסורבלים; אינטגרציה מלאה למערכת בית חכם; נתונים מלאים על דפוסי השינה כולל שלבי שינה.

 

DREEM

אם לא אכפת לכם להיראות קצת כמו רובוקופ כשאתם הולכים לישון, DREEM (כן, עם שני E) יכול לשפר את השינה שלכם באופן משמעותי. הפעם אנחנו הולכים צעד קדימה עם איסוף נתוני השינה. המכשיר משתמש בטכנולוגית EEG כדי לאסוף נתונים על גלי המוח בזמן אמת, שזה נחמד, אבל הקטע הגדול שלו הוא מערכת הביופידבק: DREEM מנתח את הנתונים שאסף ומשדר, בזמן אמת, גלי “רעש ורוד” שמעמיקים ומשפרים את איכות השינה. רעש ורוד, אם תהיתם, הוא אחיו הצעיר של הרעש הלבן.

DREAM

בעוד רעש לבן ממסך שינויים פתאומיים בצליל, הרעש הורוד מפזר תדרים באופן בלתי-אחיד ובכך מסדיר את פעולת גלי המוח. כל זה נשמע קצת מדע בדיוני, אבל מחקרים מוכיחים שרעש ורוד משפר את איכות השינה. בקיצור: שינוי והסדרת גלי המוח בשעת השינה, ליצירת שינה עמוקה ואיכותית יותר.

NOKIA SLEEP

 

somnox pillow

בשורות טובות לאלה מכם שמתגעגעים לישון מחובקים עם דובי: חברת סומנוקס ההולנדית פיתחה רובוט שינה בדמות כרית אובאלית רכה שמזהה, מחקה ומסתנכרנת עם קצב הנשימה שלך – ממש כמו שתינוק נרגע כשהוא חש את קצב הנשימה של ההורה הצמוד. קצב ה”נשימות” של הרובוט נחלש ומעמיק ככל שהנשימה שלכם מעמיקה, עד שהוא מזהה שינה ומכבה את עצמו. מה עוד? סומנוקס יכול להשמיע לכם מוזיקה מרגיעה שתיכבה מעצמה ברגע שתירדמו. בונוס – הוא חמוד ורך אבל מספיק גברי כדי שלא תתפדחו להחזיק אותו במיטה.

somnox pillow

 

SMART NORA

בואו נודה, רובנו נוחרים. חלקינו גם מצליחים להעיר את עצמינו מזה. אם התייאשתם ממדבקות לאף, אביזרים לפה ורצועות שונות ומשונות, כדאי לכם לנסות את

SMART NORA מניחים את החיישן הקטן דמוי הביצה מתחת לכרית, מפעילים ונרדמים. החיישן מזהה את הנחירות בטרם הן מתחזקות מספיק כדי להפוך למטרד, ומתחיל להניע בעדינות את הכרית באמצעות הכנסה והוצאה של אוויר, כמו בלון שמתנפח ומתרוקן. התנועות העדינות מגרות את שרירי הגרון וגורמות לנשימות לחזור לסדרן.

SMART NORA